Smakowitej Wielkanocy

Google ADS_SMAK-wielkanoc_1300x508-v4_jpg

Wielkanocny stół jest pełen SMAKu i aromatu! Zapach Wielkanocy to połączenie chrzanu, jajek i bukszpanu, czyli wszystkiego co musi się znaleźć w wielkanocnym koszyczku, tzw. święconce. Obfituje w różnorodne dania i składniki, bez których trudno wyobrazić sobie wielkanocne śniadanie czy obiad. Tradycyjnie prym wiodą dania na ciepło: zupa chrzanowa, biała kiełbasa pieczona oraz te na zimno, które najczęściej podajemy na śniadanie lub podczas rodzinnego spotkania wielkanocnego. W niemal każdym wielkanocnym daniu najważniejszym dodatkiem jest chrzan tarty, buraczki w formie sałatki lub ćwikła z chrzanem.

Sięgnijcie po sprawdzone przepisy na tradycyjne wielkanocne dania!

Przepisy na potrawy wielkanocne

Kliknij w link, by sprawdzić gdzie kupić produkty SMAK - link

ZOBACZ PRZYDATNE PORADY WIELKANOCNE

    Chrzan tarty to bardzo ważny składnik wielkanocnych potraw, które dzięki jego dodatkowi nabierają wyrazistego i ostrego smaku. Dzięki swojej ostrości chrzan tarty idealnie pasuje do mięs, zup, sosów czy dań z jajkami. Korzeń chrzanu można oczywiście zetrzeć samodzielnie, jednak czynność ta może wywołać u nas lawinę łez. Z tego względu idealnym rozwiązaniem są chrzany tarte SMAK, zamknięte w słoiczku i gotowe do dodania do potrawy. Chrzan tarty jest bazowym składnikiem Zupy chrzanowej, która zamiennie z Żurkiem lub Barszczem Białym, gości na wielkanocnych stołach. Jest także cenionym dodatkiem do sosów - zarówno tych na ciepło, jak i na zimno. Oprócz tradycyjnego chrzanu tartego zastosowanie w wielkanocnej kuchni znajdą chrzany smakowe. Do pieczonej szynki idealny będzie chrzan jabłkowy czy chrzan z żurawiną, którego piękny kolor i wyjątkowy smak będą wyróżniać się wśród świątecznych dań. Natomiast chrzan śmietankowy pasuje idealnie do wszelkich potraw z jaj, których na wielkanocnym stole nie brakuje. Co powiecie z kolei na roladki z chrzanem tartym lub kremem chrzanowym? To jedna z wielu pomysłowych przekąsek, które nie tylko wspaniale smakują, ale również pięknie prezentują się na stole. Plasterek szynki nafaszerowane chrzanem tartym zwiążcie za pomocą szczypiorku. Zobaczycie jak piękne wielkanocne przekąski uda Wam się wyczarować z dodatkiem chrzanu tartego

Przed przygotowywaniem dań i przekąsek z chrzanem tartym, warto pamiętać, że każdy z nich charakteryzuje się określonym stopniem ostrości. Z tego względu warto wybrać ten, który dopełni smak dania, a nie zdominuje go. 

   Ćwikła z chrzanem Smak to kolejny dodatek, który stanowi jeden z niezbędnych dodatków do wielkanocnych potraw. Piękny i apetyczny kolor, wyrazisty smak i mocny aromat świetnie uzupełniają smak domowych wędlin. Z tego względu buraczki z chrzanem zawsze warto mieć w swojej kuchni i to nie tylko od święta. Natomiast pieczone mięsa i rolady drobiowe będą smakować wyjątkowo, jeśli podamy je ze słodko-kwaśną żurawiną. Żurawina to nowość, którą znajdziesz w ofercie marki Smak, a z którą przygotujesz desery, ciasta i dania wytrawne. Sprawdź nasz przepis na sernik nowojorski z żurawiną lub wielkanocną pieczeń z indyka z warzywami.

 

prymat