Regulamin

Regulamin serwisu DoradcaSmaku.pl 

§ 1 Informacje ogólne

Poniższy regulamin określa zasady dostępu oraz warunki korzystania z zasobów serwisu internetowego DoradcaSmaku.pl.

Celem niniejszego serwisu jest autopromocja marek należących do spółki Prymat sp. z o.o.: Prymat, Kucharek, Smak, To Naturalne oraz rozpowszechnianie umiejętności kulinarnych, pomysłów i przepisów kulinarnych użytkowników.

DoradcaSmaku.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie. O każdej zmianie Regulaminu DoradcaSmaku.pl powiadomi użytkowników zamieszczając informację na stronie www.DoradcaSmaku.pl – 14 dni przed wejściem w życie zmian. W razie braku akceptacji zmian Regulaminu użytkownik może do dnia wejścia w życie zmian zrezygnować z uczestnictwa w serwisie DoradcaSmaku.pl poprzez usunięcie Konta.

Zmiany będą publikowane na bieżąco w postaci ujednoliconego tekstu Regulaminu na łamach Serwisu.

Właścicielem serwisu jest Prymat sp. z o.o., z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Chlebowa 14, 44-337 Jastrzębie-Zdrój, NIP: 633-20-14-478, o kapitale zakładowym 200.160,00 zł, wpisanym do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach Wydział X Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000059133.

 

§ 2 Definicje

Pod pojęciem „Regulaminu" rozumie się niniejszy tekst.

Pod pojęciem „Administrator” rozumie się osobę wchodzącą w skład Zespołu DoradcaSmaku.pl, zarządzającą zawartością w serwisie.

Pod pojęciem „Serwis” rozumie się stronę internetową DoradcaSmaku.pl

Pod pojęciem „Użytkownika" rozumie się każdą osobę zarejestrowaną w serwisie DoradcaSmaku.pl.

Pod pojęciem „Konto Użytkownika" rozumie się zbiór danych umożliwiających identyfikację, autoryzacje i funkcjonowanie Użytkownika w serwisie DoradcaSmaku.pl.

Pod pojęciem "RODO" rozumie się rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Pod pojęciem „Zawartości" na potrzeby Regulaminu, rozumie się przepis, komentarz, wypowiedź, obrazek, zdjęcie lub dowolny tekst zamieszczony w serwisie.

Pod pojęciem „Zdjęcia" rozumie się każde zdjęcie, które obrazuje "efekt końcowy" wykonania przepisu (tj. dania, deseru, itd.). Zdjęcia nie przedstawiające efektu końcowego potrawy mogą być usunięte z serwisu po uprzednim poinformowaniu użytkownika o zgłoszeniu nadużycia (poprzez funkcję „Zgłoś nadużycie” w prawym górnym rogu przepisu – użytkownik otrzymuje informację na pocztę wewnętrzną serwisu). Wymóg ten nie dotyczy "Zdjęć w przepisach krok po kroku".

Pod pojęciem „Przepis" rozumie się opisanie procesu przygotowania danej potrawy, tj. spis czynności, krok po kroku, prowadzących do przyrządzenia potrawy, przy czym przepis kulinarny zamieszczony przez Użytkownika na stronach serwisu DoradcaSmaku.pl powinien zawierać:
a) nazwę potrawy,
b) listę składników niezbędnych do przygotowania potrawy wraz z podaniem ich ilości – lista składników powinna znajdować się w odpowiednich polach do tego przeznaczonych,
c) opis wykonywanych czynności prowadzących do przygotowania potrawy, tak by sposób wykonania był jasny i czytelny, nie pozostawiający wątpliwości,
d) czas obróbki termicznej, jeśli przygotowanie potrawy tego wymaga.

„Przepisem” nie może być nazwany sposób podania potrawy ani później zamieszczony przepis różniący się od wcześniejszego sposobem podania bądź jedynie wariantem smakowym. „Przepisy” późniejsze, które różnią się od siebie jedynie sposobem podania” bądź wariantem smakowym mogą zostać usunięte z Serwisu.

Wszelkie warianty smakowe powinny zawierać się w jednym Przepisie jako dodatkowa propozycja. Przepis nie powinien zawierać linków do innych Przepisów w Serwisie.

Ze względu na dążenie do utrzymania wysokich standardów i spełnienie wskazanych wyżej wymogów dla Zawartości zamieszczonej w Serwisie, Administrator zastrzega sobie prawo usuwania Zawartości nie spełniającej tych wymagań lub co do której inny Użytkownik zgłosił zastrzeżenia.

W przypadku Przepisów na napoje (w tym drinki) należy podać co najmniej 3 składniki - nie wliczając lodu i ozdób jako składników. Każdy Przepis powinien składać się z co najmniej 3 zdań opisujących sposób wykonania. Przepisy z treścią "wszystko wymieszać" będą usuwane.

Pod pojęciem „Przepisy dla dzieci” oznaczane jako dla dzieci podlegają dodatkowej weryfikacji.
Status „Przepisu dla dzieci” mogą otrzymać tylko i wyłącznie te, które spełniają określone kryteria tzn. zawierają składniki odpowiednie dla dzieci (nie zawierają alkoholu, innych produktów dla dorosłych oraz nie zawierają składników m.in. takich jak sól, czyli uznawanych za nieodpowiednich dla dzieci w danym wieku). Dodatkowo przepis wyróżnia się sposobem przygotowania przeznaczonym dla dzieci w odpowiednim wieku (dania, które nie zostałyby podane dorosłym, ze względu na dziecięcy sposób podania lub przygotowania potrawy).

Zakłada się, że część przepisów ze statusem dla „dzieci” nie będzie wyróżniała się specjalnym przygotowaniem (np. zupki dla niemowląt) ale wówczas Moderator Serwisu weźmie pod uwagę skład potrawy, która powinna zawierać składniki dozwolone dla dzieci w określonym przez Użytkownika wieku.

Przepisy nie spełniające tych wymagań nie będą mogły być oznaczone jako „dla dzieci”.

Pod pojęciem „Sposób podania” rozumie się spis czynności prowadzących jedynie do ułożenia potrawy na talerzu.
Pod pojęciem „Potrawa" rozumie się posiłek stworzony z jadalnych składników.

Każdy opublikowany przepis powinien zawierać adnotację odnośnie jego kaloryczności, tj. oznaczenie go jako: nisko-, średnio- lub wysokokaloryczny

Pod pojęciem „Przepisu niskokalorycznego” rozumie się przepis, który zawiera składniki cechujące się niską kalorycznością, tzn. zawiera:
- Owoce (np. melon, porzeczka, morele)
- Warzywa (np. gotowane ziemniaki na parze, brokuły, rzeżucha, pomidory, szpinak)
- Otręby,
- Produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, (np. chudy twaróg, białko z jajek)
- Chude mięso (np. drób, chude wędliny, indyk)
oraz nie zawiera produktów uważanych za wysokokaloryczne, np. orzechów, sera żółtego, majonezu, masła, śmietany, cukru, białego pieczywa.

Za przepisy niskokaloryczne uważane będą tylko takie, które nie wymagają obróbki termicznej innej niż gotowanie na parze.
Moderator strony ma prawo uznać dany przepis za nie będący niskokalorycznym po przeprowadzeniu jego analizy w tym wykorzystanych składników, ich połączeń oraz obróbki termicznej.

Pod pojęciem „Przepis średniokaloryczny” rozumie się przepis nie spełniający kryteriów odnoszących się do oznaczenia przepisu jako niskokalorycznego oraz wysokokalorycznego.

Pod pojęciem „Przepis wysokokaloryczny” rozumie się przepis, który zawiera składniki uznawane za wysokokaloryczne tzn. zawiera:
- produkty z dużą ilością tłuszczy zwierzęcych (z wyjątkiem mięsa drobiowego)
- desery i ciasta wykorzystujące śmietanę powyżej 18%, czekoladę, jajka
- sery żółte oraz białe

Pod pojęciem „Zdjęcia w przepisach krok po kroku” rozumiemy wszystkie zdjęcia, które zostały dodane do przepisów oznaczonych kategorią „krok po kroku”. Zdjęcia w przepisach krok po kroku są rozumiane jako zdjęcia obrazujące poszczególne, następujące po sobie etapy prowadzące do zrealizowania Przepisu oraz zdjęcie efektu końcowego. Zdjęciem głównym jest zdjęcie przedstawiające ‘efekt końcowy’ wykonania Przepisu (tj. dania, deseru). Zdjęcia przedstawiające poszczególne etapy przygotowania potrawy mogą być umieszczane jedynie w odpowiedniej kolejności.
"Zdjęcia w przepisach krok po kroku” nie mogą zawierać:
a) fotografii samodzielnych składników
b) podobnych zdjęć, różniących się jedynie ułożeniem, powtarzających się zdjęć i nic nie wnoszących do Przepisu.

Pod pojęciem „Przepis krok po kroku” rozumie się sposób przygotowania danej potrawy wyrażony poprzez odpowiedni opis oraz odpowiadające temu opisowi zdjęcie. Każdy „Przepis krok po kroku” musi być zaopatrzony w zdjęcia poszczególnych, następujących po sobie etapów. Nie ma możliwości umieszczenia przepisu krok po kroku bez zdjęć obrazujących etapy przygotowania. 

”Przepis krok po kroku” powinien zawierać:
a) nazwę potrawy
b) listę składników niezbędnych do przygotowania potrawy wraz z podaniem ich ilości –lista składników powinna znajdować się w odpowiednich polach do tego przeznaczonych, nie są dozwolone składniki pisane po przecinku w jednym polu.
c) opis wykonywanych czynności prowadzących do przygotowania danej potrawy zobrazowany odpowiednim zdjęciem - tak by sposób wykonania był jasny i czytelny, nie pozostawiający wątpliwości
d) czas obróbki termicznej, jeśli przygotowanie potrawy tego wymaga

„Przepisem krok po kroku” nie może być nazwany sposób podania potrawy ani później zamieszczony Przepis różniący się od wcześniejszego sposobem podania bądź jedynie wariantem smakowym. „Przepisy krok po kroku” wpisane później, które różnią się od siebie jedynie sposobem podania bądź wariantem smakowym mogą zostać usunięte z Serwisu. 
„Przepisy krok po kroku” zostały przygotowane specjalnie z myślą by ułatwić Użytkownikom przyrządzanie potraw. W myśl tej zasady Przepisy powinny posiadać odpowiedni poziom skomplikowania (złożoności), które uzasadnią obrazowanie za pomocą zdjęć poszczególnych etapów przygotowania, co oznacza, że „Przepisy krok po kroku” nie mogą zawierać przepisów czy sposobów podania na dania takie jak: kawa, herbata, kanapka składająca się z mniej niż 6 składników, kompoty, koktajle, sałatki składające sie z mniej niż 5 składników, drinki składające się z mniej niż 5 składników, naleśniki (ciasto na naleśniki), sosy składające się z mniej niż 5 składników, gofry, serki/twarożki z dodatkami, jajecznica sama lub z dodatkami, frytki, kremy, koreczki, szaszłyki - wytrawne i owocowe, jajko sadzone, przekąski z ciasta francuskiego składające się z mniej niż 5 składników, pasty (z tuńczyka, twarogowe, serowe), warzywa z dodatkami, warzywa smażone, warzywa gotowane (bób, ziemniaki z ziołami, ziemniaki opiekane, talarki), desery lodowe (jeśli lody zostały zakupione, nie przygotowane samodzielnie), wody i lemoniady smakowe.
Wszelkie warianty smakowe powinny zawierać się w jednym Przepisie jako dodatkowa propozycja. Administrator ma prawo usunąć „Przepis krok po kroku”, który nie spełnia warunków Regulaminu.
Pod pojęciem „Plagiat” rozumie się bezprawne przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzego przepisu lub zdjęcie, bądź celowym wprowadzeniu w błąd, co do autorstwa utworu.
Przepisy zamieszczane przez Użytkowników w Serwisie mogą zostać zweryfikowane pod kątem zgodności z Regulaminem w dowolnym czasie.

Wobec osób dopuszczających się plagiatów stosowane będą kary w postaci:
a) Kasowania zdjęć i przepisów uznawanych za plagiat.
b) Trzecie upomnienie może skutkować usunięciem Użytkownika z Serwisu.

§ 3 Konto

Użytkownik może posiadać maksymalnie jedno konto w serwisie DoradcaSmaku.pl. Dostęp do Konta użytkownika jest chroniony hasłem, które nie może być przekazywane osobom trzecim. W przypadku stwierdzenia łamania przez Użytkownika zasad niniejszego Regulaminu konto może zostać usunięte. Każde nowo założone konto podlega aktywacji, polegającej na odebraniu wiadomości wysłanej na skrzynkę e-mailową Użytkownika oraz postępowaniu według instrukcji w niej zawartych. Rejestrując się w serwisie Użytkownik akceptuje niniejszy Regulamin.

Konta osób, które nie zalogują się w serwisie do dnia 4 października 2017 r., a tym samym nie zalogowały się do serwisu przez 12 miesięcy w okresie od 5 października 2016 r. do dnia 4 października 2017 r., zostaną uznane za nieużywane i po dniu 5 października 2017 r. zostaną zablokowane.

§ 4 Zawartość w serwisie DoradcaSmaku.pl

Przed publikacją zawartości w serwisie DoradcaSmaku.pl, Użytkownik udziela nieodpłatnej licencji niewyłącznej na zasadach określonych w odrębnej umowie.
Zawartość zamieszczona w serwisie DoradcaSmaku.pl, nie może być sprzeczna z normami etycznymi oraz prawnymi, obowiązującymi w Polsce, ani naruszać dobrych obyczajów i zasad Netykiety (zbiór zasad obowiązujących w Internecie)”.
W Serwisie nie wolno zamieszczać treści niezgodnych z obowiązującym prawem, naruszających dobro innych osób, firm lub instytucji. W szczególności :
a) Treści uznanych za wulgarne, nieobyczajne, obraźliwe dla innych użytkowników, oszczercze wobec innych, prześmiewcze, odnoszące się negatywnie do cech charakteru lub wyglądu osób,
b) Treści dyskryminujących na tle rasowym, wyznaniowym, etnicznym, orientacji seksualnej, politycznym, etc.,
c) Treści łamiących prawa autorskie i przyczyniających się do rozpowszechnienia piractwa,
d) Zabronione jest oferowanie wszelkich usług lub przedmiotów, w szczególności takich, których obrót jest prawnie zakazany.
e) Zabronione jest umieszczanie w treści Zawartości aktywnych odnośników do innych serwisów WWW, za wyjątkiem autorskich prywatnych blogów. Adresy takie będą usuwane z Zawartości.

W przypadku naruszenia ww. wymogów Administrator może usunąć ww. treści, a nawet wysłać upomnienie do autora. W przypadku wysłania 3 upomnień dot. ww. treści konto użytkownika może zostać usunięte z serwisu.
Dodawana Zawartość powinna spełniać wymogi: poprawnej polszczyzny, składni języka polskiego. W przypadku Przepisów – zawierać czytelny, jasny i zrozumiały opis sposobu przygotowania dania, tak aby pozostali Użytkownicy nie mieli problemów z wykorzystaniem danego Przepisu. W przypadku nie spełnienia tego wymogu Przepis może zostać usunięty z Serwisu.
Zawartość Serwisu ma charakter poradnikowy i może być używana i rozpowszechniana wyłącznie w celach prywatnych. Używanie jej w celach zarobkowych w jakiejkolwiek formie jest naruszeniem praw majątkowych autorów Przepisów.

Administrator serwisu DoradcaSmaku.pl ma prawo do usunięcia Konta Użytkownika, który umieścił w Serwisie Zawartość naruszającą obowiązujące przepisy prawa, postanowienia niniejszego Regulaminu lub dobre obyczaje.
W ww. przypadku administrator serwisu ma prawo do wstrzymania wydania nagród, które zostały zamówione za punkty zdobyte w ten sposób. Punkty nie są wówczas zwracane na konto.

Administrator serwisu DoradcaSmaku.pl ma prawo do usunięcia Zawartości niezgodnej z celem powstania tego serwisu, o którym mowa w § 1 zdanie drugie.

Użytkownik ma prawo zgłosić Administratorowi każdy przypadek niezgodności Zawartości z obowiązującym prawem, niniejszym Regulaminem lub naruszającą zasady Netykiety. Zgłoszenie naruszenia zostanie rozpatrzone przez Administratora.
Zabronione jest wykorzystywanie serwisu DoradcaSmaku.pl do dystrybucji materiałów chronionych przez polskie i międzynarodowe prawo autorskie oraz materiałów, których dystrybucji zabraniają przepisy prawa, materiałów obraźliwych, naruszających dobre obyczaje lub dobre imię osób trzecich oraz materiałów i przekazów o charakterze pornograficznym.

Teksty, pytania i odpowiedzi, oceny, opinie, komentarze lub jakakolwiek inna Zawartość serwisu zamieszczona przez Użytkowników serwisu DoradcaSmaku.pl, uznana przez Administratora za nie niosącą ze sobą żadnej merytorycznej wartości, nierzeczową, lub niezwiązaną z tematem mogą zostać usunięte. Postanowienie dotyczy również Przepisów nie spełniających warunków przyjętych na potrzeby Regulaminu (§2).

Użytkownik serwisu wyraża zgodę na modyfikację oraz wykorzystanie umieszczonej przez niego Zawartości w serwisie DoradcaSmaku.pl, facebook.com/DoradcaSmaku, www.pl.pinterest.com/doradcasmaku/, www.instagram.com/doradca_smaku oraz w aplikacji mobilnej Doradca Smaku.

§ 5 Ochrona danych osobowych

Dane osobowe to, zgodnie z RODO, informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W przypadku korzystania z naszych serwisów takimi danymi są np. adres e-mail z imieniem i nazwiskiem, adres IP lub Twoje dane w koncie usługi oferowanej przez Prymat. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach instalowanych na naszych stronach i urządzeniach przez nas lub inne podmioty z którymi współpracujemy głównie w zakresie marketingowym, jak również podmioty trzecie takie jak np. Facebook, Google. Korzystamy też z oprogramowania analitycznego podmiotów trzecich (np. Google Analytics) zamieszczające w urządzeniu końcowym kody umożliwiające zbieranie danych osobowych.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże jest niezbędne dla zawarcia umów sprzedaży i umowy o świadczenie usług elektronicznych. Twoje dane osobowe otrzymujemy od Ciebie podczas rejestracji konta, jak również w trakcie Twojej aktywności w naszym serwisie.

Zgodnie z art. 13 RODO informujemy, że:

1. Administratorem danych osobowych jest Prymat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Chlebowej 14, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000059133, NIP 6332014478, REGON 276681517, kapitał zakładowy 200.160,00 zł, BDO 000005871, zwana dalej „Administratorem”.

2. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych, prosimy o kontakt na adres mailowy: [email protected] 

3. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na zasadach i w celach określonych szczegółowo w Polityce prywatności, z którą możesz się zapoznać klikając TUTAJ.

4. Administrator gwarantuje realizację wszystkich Twoich uprawnień wynikających z RODO, tj.:

•prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, czyli prawo do uzyskania potwierdzenia czy przetwarzamy dane oraz informacji dotyczących ich przetwarzania,

•prawo do sprostowania oraz usunięcia Twoich danych – jeżeli Twoje dane są niepoprawne lub niekompletne albo wycofasz swoją zgodę na ich przetwarzanie,

•prawo ograniczenia przetwarzania Twoich danych – na czas wyjaśnienia, korekty, wniesienia sprzeciwu – nie usuniemy Twoich danych, a jedynie ograniczymy ich przetwarzanie,

•prawo do ich przenoszenia, czyli do otrzymania dostarczonych nam danych osobowych oraz przesłania ich innemu administratorowi,

•niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, 

•prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

•prawo wniesienia skargi do organu nadzoru w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 

5. Administrator w szczególny sposób dba o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, dokonując należytej staranności aby Twoje dane były bezpieczne. Niemniej jednak dla Twojej wygody Administrator korzysta z wielu nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań technicznych, które umożliwiają Tobie wygodę zakupów, a Prymat sp. z o.o. właściwą obsługę klienta. W tym część Twoich danych osobowych udostępniana jest podmiotom płatniczym, podmiotom wspierającym usługi pocztowe, kurierskie, logistyczne, usługi audytowe i konsultingowe, promocje marketingowe, a także organom publicznym zajmującym się ściganiem nadużyć oraz przestępstw, oraz kontrolą skarbową.

6. Możesz w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych dla celów marketingu bezpośredniego, w tym profilowania, jeśli przetwarzanie odbywa się w związku z uzasadnionym interesem administratora. Możesz również w dowolnym momencie wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją wobec przetwarzania swoich danych dla celów marketingu bezpośredniego, w tym profilowania, jeśli przetwarzanie odbywa się w związku z uzasadnionym interesem administratora.

§ 6 Nagrody finansowe

Prymat sp. z o.o. dodatkowo będzie nagradzać wybranych Użytkowników co miesiąc nadając: 3 tytuły "Doradca Smaku Miesiąca", tytuł „Doradca Smaku Mistrza Sowy” oraz tytuł „Komentatora Miesiąca”. Każdy z wybranych "Doradców Smaku Miesiąca" otrzyma specjalną nagrodę  finansową w wysokości odpowiednio: 500 zł netto, 300 zł netto, 200 zł netto. „Doradca Smaku Mistrza Sowy” oraz "Komentator Miesiąca" otrzymuje honorowe wyróżnienie w serwisie.

Kryteria wyboru Użytkownika, który otrzymuje tytuł „Dorada Smaku Miesiąca” to jakość Przepisów i Zdjęć opublikowanych w Serwisie, ilość opublikowanych w Serwisie Przepisów, a także aktywność i zaangażowanie w Serwisie.

Kryterium wyboru Użytkownika, który otrzymuje tytuł „Dorada Smaku Mistrza Sowy” to jakość i oryginalność publikowanych w Serwisie Przepisów i Zdjęć.

Kryteria wyboru Użytkownika, który otrzymuje tytuł „Komentator Miesiąca" to merytoryka, jakość, ilość i użyteczność komentarzy w zakresie kulinariów (np. uwagi dotyczące technik gotowania, wymiany doświadczeń kulinarnych, porad, propozycji podania itp.).

§ 7 Newsletter serwisu DoradcaSmaku.pl

Usługa bezpłatnego newslettera świadczona jest przez Prymat sp. z o.o. na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie. Przed wyrażeniem zgody na korzystanie z usług newslettera należy uważnie zapoznać się niniejszym Regulaminem.

Newsletter jest bezpłatną usługą skierowaną do użytkowników DoradcaSmaku.pl zarejestrowanych w Bazie Użytkowników, mogącą zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a polegającą na informowaniu Użytkowników o nowościach w serwisie, akcjach promocyjnych oraz konkursowych poprzez okresowe wysyłanie wybranych treści drogą elektroniczną na wskazany przez Użytkownika adres poczty elektronicznej.

Prymat sp. z o.o. oświadcza, że podany przez użytkownika adres poczty elektronicznej będzie przetwarzany zgodnie z przepisami, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz że nie będzie udostępniany osobom trzecim.

Użytkownik, w celu otrzymywania newslettera wyraża zgodę na otrzymywanie newslettera podczas rejestracji lub poprzez oznaczenie zgody w zakładce edycji profilu.

Użytkownik ma prawo zrezygnować z usługi newslettera w każdym czasie. W celu rezygnacji z usługi newslettera należy kliknąć w link umieszczony w Newsletterze :„Jeśli nie chcesz więcej otrzymywać Newslettera, kliknij tutaj” , lub oznaczyć w polu edycji profilu brak zgody na otrzymywanie newslettera.

Usunięcie konta pocztowego Użytkownika z bazy adresowej następuje natychmiastowo i zostanie zasygnalizowane komunikatem potwierdzającym operację.

Usunięcie adresu e-mail z bazy nastąpi pod warunkiem, że adres e-mail będzie się zgadzać z tym, który został wpisany w momencie zapisywania do bazy.

§ 8 Odpowiedzialność, prawa i obowiązki Administratora

Administrator  wraz z Użytkownikami dokłada wszelkich starań, aby treści zamieszczane w Serwisie były zgodne z niniejszym Regulaminem i zasadami „Netykiety”

Administrator może usunąć lub modyfikować Zawartość zamieszczoną przez Użytkowników w Serwisie, jeżeli jest ona sprzeczna z celami Serwisu, narusza warunki „Netykiety” lub warunki niniejszego Regulaminu. W szczególności Administrator ma prawo usunąć z Serwisu daną Zawartość po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia „nadużycia” na tę Zawartość. Informacje o usunięciu lub modyfikacji Zawartości albo zgłoszeniu nadużycia wysyłane są na skrzynkę odbiorczą wewnętrznej poczty DoradcaSmaku.pl posiadanej przez Użytkownika. Osoby korzystające z Zawartości zawartych w Serwisie czynią to na własną odpowiedzialność. Administracja serwisu DoradcaSmaku.pl dokłada wszelkich starań, by publikowane informacje, przepisy i porady zostały sprawdzone i były zgodne z prawdą, nie bierze jednak odpowiedzialności za ich wykorzystanie.

W celu korzystania z Serwisu Administrator zaleca korzystanie z niżej wymienionych przeglądarek internetowych:

Microsoft Edge – 13+; Mozilla Firefox – 52+; Mozilla Firefox OS X – najnowsza wersja*; Opera – 46+; Safari OS X – 9; Google Chrome – 55+; Google Chrome OS X – najnowsza wersja*

Przeglądarki mobilne:

iPhone – IOS 9+ – Przeglądarki: Safari, Google Chrome – najnowsza wersja*;

iPad, iPad mini IOS 9+ – Przeglądarki: Safari, Google Chrome – najnowsza wersja*;

Telefony z systemem Android – Android OS 4.4+, Przeglądarki: domyślna, Google Chrome – najnowsza wersja*, Samsung Internet – najnowsza wersja*, Firefox Mobile - najnowsza wersja*;

Tablety z systemem Android – Android OS 4.4+, Przeglądarki: domyślna, Google Chrome – najnowsza wersja*, Samsung Internet – najnowsza wersja*, Firefox Mobile – najnowsza wersja*.

§ 9 Postanowienia końcowe

Korzystając z Przepisów zamieszczonych w serwisie DoradcaSmaku.pl należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Porady dotyczące odżywiania, zamieszczone w serwisie nie mogą zastąpić fachowej porady lekarskiej.

Korzystanie z serwisu www.DoradcaSmaku.pl oznacza pełną akceptację treści Regulaminu.

prymat