Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Przepisy - na filet z indyka

Jeśli szukasz pomysłu na szybki, zdrowy i lekki obiad, wykorzystaj nasz przepis na filet z indyka. To mięso szczególnie polecane przez dietetyków - charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu, w dodatku jest bogate w białko, witaminy i minerały. Przepis na filet z indyka zachwyci również sportowców, którzy chcą zbudować masę mięśniową, a także wszystkich dbających o linię. Dlaczego? Bo indycze mięso jest niskokaloryczne i sycące. Ważne jednak, by odpowiednio je przygotować.

Przepisy z kategorii Przepisy na filet z indyka: 60
Sortuj:

Filet z indyka - przepisy

Jak przyrządzić doskonały filet z indyka? Przepisy mogą być tu naprawdę rozmaite. Nadaje się on bowiem do smażenia, gotowania, duszenia, pieczenia, a także faszerowania. Jak zatem wybrać najlepszy przepis? Filet z indyka jest niezwykle chudy, łatwo więc go wysuszyć. Odpowiedni przepis na filet z indyka to więc ten, który nie zaleca długiej obróbki termicznej. Wystarczy, by było ono ścięte i miękkie - wtedy wyjdzie nam idealny filet z indyka. Przepis nie powinien również rekomendować zbyt mocnych przypraw - w porównaniu do kurczaka ma on bardziej wyrazisty i wyjątkowy smak. Warto natomiast podkreślić najlepsze walory, jakimi cechuje się filet z indyka. Przepis na obiad czy na kolację nie powinien zawierać zbyt dużo przypraw, jednak nie może być ich całkowicie pozbawiony.

Pamiętaj jednak, że chociaż sam indyk jest niskokaloryczny, nie każdy przepis na filet z indyka jest dietetyczny. Jak wybrać fit przepisy? Filet z indyka dla osób na diecie powinien być gotowany (np. na parze) albo duszony. Doskonały będzie również filet z indyka pieczony - przepisy te pokochają wszyscy, którzy nie przepadają za mięsem "z wody". Kaloryczność dania zależy także od tego, z czym podasz przygotowane mięso - doskonale komponuje się ono zarówno z pieczywem, jak i ziemniakami, makaronem czy ryżem. Jeśli spodobał Ci się przepis na filet z indyka, sprawdź także inne nasze propozycje na stronie doradcasmaku.pl.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak