Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Przepisy - na babkę

Piaskowa, drożdżowa, na oleju, z majonezem, pieczona, gotowana – jeden przepis na babkę nie istnieje. Można nie tylko eksperymentować z techniką i bazą, na której jest przygotowywana, ale również ze smakami (m.in. czekoladowa, pomarańczowa, orzechowa), kształtami (okrągła, podłużna, z kominem lub bez) oraz dekoracją (cukier puder, lukier, polewy). Jak w tym gąszczu znaleźć idealny przepis na babkę? Skorzystaj z porad Doradcy Smaku, którzy podpowiedzą Ci, jak stworzyć doskonały, niezwykle smaczny wypiek.

Przepisy z kategorii Przepisy na babkę: 155
Sortuj:

Babka – przepisy

Najpopularniejsza jest wciąż na polskich stołach piaskowa babka. Przepis na ten rodzaj wypieku często bazuje na cieście biszkoptowo-tłuszczowym sporządzanym z mąki pszennej (lub mąki pszennej wymieszanej z mąką ziemniaczaną), masła lub margaryny (zwykle 1/4 masy ciasta), cukru, jajek i środka spulchniającego np. proszku do pieczenia. Przepis na babkę piaskową można urozmaicać, dodając bakalie czy kakao. W tym ostatnim przypadku przepis na babkę piaskową zamienia się najczęściej na przepis na babkę marmurkową.

O tytuł królowej rywalizuje z nimi jednak i babka drożdżowa, która pojawia się w naszej kuchni najczęściej w okresie Wielkanocy. Czy wiesz jednak, że babka może być także wytrawna? Przepis na babkę ziemniaczaną to jeden z ulubionych przepisów naszych babć w wielu regionach Polski. Niezaprzeczalnie jednak, niezależnie od tego, na który rodzaj wypieku się zdecydujesz, zachwyci Cię jego smak oraz wygląd. Sprawdź także inne smaczne przepisy na stronie doradcasmaku.pl.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak