Dania z ziemniaków TOP 24 przepisy

1300x508Top zmieniak

Ziemniak – szara eminencja polskiego stołu. Ilość przepisów na dania z ziemniaków jest nieskończona. Frytki, kluseczki, placki, kotleciki, zapiekanki, purée... Jeszcze niedawno były krytykowane przez dietetyków, teraz wróciły do łask. To warzywo, które dostarcza nieskończonych możliwości kulinarnych i jest inspiracją dla pasjonatów gotowania.

Dla osób pasjonujących się gotowaniem ważny jest dobór odpowiedniej odmiany do rodzaju potrawy. Są ziemniaki, które będą idealne do gotowania, zapiekania czy do zrobienia klusek lub placków. Na tej stronie znajdziecie zebrane najlepsze przepisy na dania z ziemniaków: tradycyjne polskie kopytka, włoskie gnocchi, a także idealne sposoby na ich doprawienie.

Wielbiciele ziemniaków pieczonych na pewno zainteresuje przepis na ziemniaki pieczone w folii lub efektowne ziemniaki Hasselback. Wiadomo, że kartofle idealnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju zapiekankach lub daniach jednogarnkowych. Ziemniak uwielbia towarzystwo majeranku, tymianku, rozmarynu i czosnku.

prymat