Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Kształty kryształków soli

Sól nie zawsze przyjmuje kształt sześcianu – natura zaskakuje nas również w tym aspekcie dostarczając najróżniejszych kształtów soli powstałych w wyniku poddawania drobnych ziarenek soli odpowiednim działaniom.

Sól drobnoziarnista

Niezbędna w każdej kuchni do przyprawiania wszelkiego rodzaju potraw. Jej popularność trwa, nadal jest bardzo ceniona w kuchni śródziemnomorskiej i innych kuchniach całego świata ze względu na swoje wyjątkowe walory smakowe. 

Sól morska jodowana drobnoziarnista Prymat to znakomite zwieńczenie smaku nie tylko dań mięsnych i warzywnych, ale także niektórych deserów.

Sól gruboziarnista

Idealnie nadaje się do przyprawiania wszelkiego rodzaju potraw, w szczególności ryb oraz mięs. Najbardziej intensywnym smakiem charakteryzuje się zaraz po zmieleniu, dlatego proponujemy Sól morską gruboziarnistą z możliwością zmielenia w młynku. Sól gruboziarnistą można dodawać do wody gotującej się do makaronu.

Kwiat soli - fleur de sel - Kwiat soli przypomina rozwinięte pąki kwiatów powstałe z kryształów soli morskiej. Fleur de sel jest zbierana we Francji, w Portugalii (flor de sal), a także w Słowenii. Otrzymuje się go w miesiącach letnich za pomocą tradycyjnych metod, co oznacza, że ten rodzaj soli nie jest poddawany procesowi oczyszczenia.

Delikatne płatki solne powstają na powierzchni solanek, dlatego kwiat soli jest bogaty w minerały. Kwiat soli ze względu na swój kształt wykorzystywany jest do dekoracji potraw, rzadziej do gotowania. Nadaje się do wszystkich rodzajów potraw.

Piramidki cypryjskie - Pochodzi z wybrzeży Cypru. Ma wyjątkowy kształt – ziarenka przypominają drobne piramidki. Świetnie przyprawy ryby lub potrawy warzywne.

Sól z Bali – ma kształt pustych piramidek

Sól maldon – występuje w postaci drobnych płatków, dlatego łatwo ją pokruszyć w palcach. Jest chrupiąca i doskonale podkreśla smak steków, na których szybko się rozpuszcza podczas smażenia. 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak