Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Święta Bożego Narodzenia PRZEPISY

swieta-bozego-narodzenia_doradca_smaku_przepisy_1300x508

Ugotujmy razem Święta! Boże Narodzenie, to wyjątkowy czas, na który czekamy cały rok, a w tym chcę przygotować się razem z Wami, towarzysząc przy gotowaniu barszczu, lepieniu uszek i pierogów z kapustą i grzybami czy pieczeniu aromatycznych pierniczków. Smak Świąt tworzą gesty - dbajcie o to, aby były pełne miłości i ciepła. Dania przygotowane z sercem mają wyjątkowy smak.

PRZEPISY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Święta - wybrane artykuły i porady

Święta, jak je zaplanować i zorganizować?

Święta to wyjątkowy czas, do którego chcemy przygotować się jak najlepiej. Lista rzeczy, które trzeba przypilnować i zorganizować jest dość długa, dlatego zacznijmy od początku... .


Zacznijmy od wypisania kluczowych spraw, które należy załatwić. 

 

1. Zakup prezentów dla bliskich z okazji świąt. Tym najlepiej zająć się w pierwszej kolejności, zanim w sklepach pojawią się gigantyczne tłumy. Zanim jednak zaczniecie wybierać podarunki dla rodziny, ustalcie jaką kwotę chcecie przeznaczyć na ten cel. Będzie dużo łatwiej zaplanować w ten sposób budżet na prezenty oraz w sklepie znaleźć upominki w odpowiednim przedziale pieniężnym.  

 

2. Choinka i ozdoby na święta. O ile zakup choinki najlepiej zostawić na kilka dni przed Świętami to w ozdoby możecie zaopatrzyć się dużo wcześniej. W sklepach pierwsze ozdoby dostępne są już początkiem grudnia. Wtedy też ich wybór jest największy, a Wy macie na spokojnie czas, aby dobrać te jedyne, odpowiednie .... . A może przygotować jadalne ozdoby na święta? To jest bardzo dobry pomysł! Do ich wykonania możecie zaangażować również dzieci. To będzie połączenie dobrej zabawy z pożytecznym. 

 

3. I najważniejsze. Wybór przepisów na święta. Cała atmosfera świąt to właśnie czas spędzony z rodziną, przy suto zastawionym stole. Lista potraw i dań, które można przygotować na święta jest długa, dlatego przygotowaliśmy dla Was listę sprawdzonych przepisów, abyście nie musieli tracić czasu na ich szukanie. 

 

4. Zakupy na święta. Gdy wybierzecie już przepisy na święta, przygotujcie listę zakupów i wyruszcie na zakupy. Część składników możecie kupić z wyprzedzeniem, a bezpośrednio przed Wigilią kupić tylko te produkty, które mają krótką datę przydatności, w tym: nabiał, warzywa, owoce i wędliny. 

 

Przepisy na święta i nie tylko 


W serwisie Doradca Smaku znajdziecie nie tylko przepisy na Święta. Znajdziecie tutaj również mnóstwo praktycznych wskazówek i porad, które pozwolą Wam jeszcze szybciej i sprawniej zorganizować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W sekcji z poradami, znajdziecie m.in. odpowiedź na pytania: 

1. Jak upiec kaczkę? 

2. Jak upiec soczysty schab? 

3. Jak długo gotować warzywa na sałatkę? 

4. Jak rozpoznać świeżą rybę? 

5. Jak zrobić rybę po grecku? 

6. Jak zrobić barszcz czerwony z uszkami? 


To tylko część porad i trików od doświadczonych kucharzy, które pomogą Wam przygotować świąteczne dania. 

 

Felietony w tematyce świąt

 

Zachęcamy, abyście odwiedzili dział z artykułami. Znajdziecie tutaj m.in. zabawne felietony. Jeden z nich to: (Z)lokalizuj się na święta.Możecie poczytać także historię ciasta piernikowego czy zapoznać się z poradnikiem, w którym dzieli się z Wami praktycznymi wskazówkami na zakwas buraczany.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak