Doradca Smaku IX: Wegetariański smalec z suszoną śliwką, odc. 32

25.10.2018
Doradca Smaku IX: Wegetariański smalec z suszoną śliwką, odc. 32

Lubicie smalec? A co powiecie na wegetariański smalec z suszonym śliwkami? To roślinna wersja tradycyjnej, polskiej przekąski. Warto próbować nowych smaków!

Zazwyczaj wegetariański smalec robiony jest z białej fasoli. Chef Robert Sowa przygotował autorski przepis na bazie ciecierzycy, pestek słonecznika, dyni i nasion sezamu oraz siemienia lnianego. Kluczowe w tym przepisie są przyprawy: lubczyk i papryka wędzona oraz dodatki: ogórek konserwowy i jabłka. Jeśli jesteście ciekawi, jak smakuje taki wegetariański smalec, klikajcie po przepis.

Udostepnij:

Komentarze (1)

al1984 26.10.2018 06:50
Pamiętam kiedyś nastała moda na coś co nazywało się schabowe z... soi. Gdzie ów soja ma schab, który jest nazwą konkretnego odcinka mięsa, nikt nie wie.... Skąd taka nazwa? Tego nie wie też nikt. W życiu nie wpadłbym na to aby zrobić smalec wegetariański. Smalec, zgodnie ze sztuką kulinarną, to jak w przypadku schabu konkretna rzecz a mianowicie topiony tłuszcz wieprzowy. Wegetarianie nie jedząc mięsa naprawdę poszukują takich idiotycznych zamienników? Taka namiastka w nazwie tego od czego świadomie uciekają? Po co? Nie można czegoś nazwać pastą, tylko serio trzeba szukać tak idiotycznych nazw dla potrawy, myląc jednocześnie pojęcia? ŻENADA, podobnie jak ta, z nagminnym używaniem kaparów i ciecierzycy. W sumie tą serię doradcy smaku można zamknąć po 1-2 odcinkach. W pozostałych jest to samo.... Kapar i ciecierzyca, kapar i ciecierzyca, a dla odmiany... ciecierzyca i kapar.
Doradca Smaku 26.10.2018 10:07
Bardzo często nazwy potraw, deserów mają budzić określone skojarzenia, wspomnienia i być nawiązaniem do istniejących dań, dlatego nie traktujmy kulinarnych przepisów i ich nazw tak bardzo dosłownie. Przykładem niech będą... tradycyjne kopytka. Sądzę, że wegetarianie nie muszą przed niczym uciekać, a ich dieta jest świadomym wyborem.

Polecane przepisy

prymat