Sposób przygotowania

Zacznij od przygotowania 8 niewielkich słoiczków, muszą być perfekcyjnie umyte - zarówno słoiki, jak i zakrętki, najlepiej wyparzone i doskonale wysuszone. Pomidory umyj, osusz dokładnie każdy przekrój na połowę, usuwając miejsce, do którego była przyczepiona szypułka. Z każdej połówki usuń starannie sok i nasionka.

I teraz według oryginału suszymy pomidory w słońcu 4 dni lub wkładamy poukładane na blachach ciasno do piekarnika. Nastawiamy niską temperaturę w granicach 80-90 stopni, uchylamy drzwiczki i tak się suszą. Jeżeli mamy opcje termoobiegu to znacznie ułatwia i przyspiesza proces suszenia. Pomidory w trakcie suszenia znacznie się zmniejszają. Wyjmujemy je, gdy są suche, brzegi im się marszczą ale jeszcze nie wyschły na wiór. Wkładamy wszystkie do miski, posypujemy ziołami głównie bazylią, tymiankiem, oregano. Mieszamy dokładnie, dodajemy pokrojone ząbki czosnku.
Takie pomidory wkładamy do wysterylizowanych słoików, nie więcej niż do 3/5 wysokości. Następnie zalewamy gorącym olejem roślinnym. Po zalaniu do pełna - bo pomidory muszą być całe zalane i same z siebie dość mocno chłoną olej, zakręcamy pokrywką i ustawiamy do góry dnem. Same się wekują. Smaczne są już na drugi dzień jak tylko olej wystygnie. W takiej zalewie wytrzymują kilka lat.

Komentarze

  • -1
    no-image
    Opublikowano

    krzysztof14

    gowno prawda smaczne beda po jakis 2 tygodniach jakbys robila tobys widziala

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !