Sposób przygotowania

Kurki najlepiej aby to były malutkie, gdyż używam całych grzybów dokładnie myję i osuszam. Na tłuszczu pozostałym ze smażenia mięsa, do którego będzie robiony sos, wrzucam drobno pokrojoną w kostkę cebulę. Rumienię i zalewam wywarem warzywno-drobiowym zrobionym na bazie kurek (można również zrobić z kostki warzywnej). Dodaję kurki i całość duszę 10-15 minut pod przykryciem. W razie potrzeby dolewam wywaru. Gdy kurki będą już miękkie dodaję cebulkę prażoną i zalewam śmietanką oraz posypuję koperkiem. Gotuję kilka ostatnich minut. Jeśli sos będzie zbyt rzadki albo gotuję dłużej aby część wywaru odparowała, albo odbieram cześć sosu, zagęszczam mąką i wlewam zagęszczając już całość. Doprawiamy jeszcze solą i pieprzem i gotowe. Tak przygotowanym sosem polewamy wcześniej przyrządzone mięsko. Polecam polędwiczki wieprzowe. Smacznego.

Komentarze

 • 2
  original
  Opublikowano

  SmacznaPyza

  \"zalewam wywarem warzywno-drobiowym zrobionym na bazie kurek\" - chyba coś nie gra....
 • 3
  original
  Opublikowano

  Jolanta_P-S

  chyba sie przejęzyczył i napisał to z rozpędu
 • 1
  original
  Opublikowano

  pacpaw

  @Pyza już wyjaśniam :o) Przed wykonaniem tego przepisu robiłem zupę z kurkami z wykorzystaniem wywaru warzywno-drobiowego. Odlałem cześć gotującej się zupy i użyłem jej do tego dania, dlatego pojawiła się nazwa \"wywar warzywno-drobiowy na bazie kurek\". Rozumiem, że raczej mało osób będzie miała taka możliwość stąd też napisałem w nawiasie, że można również użyć bardzo prostego w przygotowaniu \"wywaru z kostki warzywnej\". Postaram się ten przepis jeszcze raz dodać \"krok po kroku\", wtedy może będzie to jaśniej wyglądało. Natomiast przepis na zupę kurkową (skąd wziąłem ten wywar) dodam dziś, ale troszkę później bo teraz mykam spać :o) @Jolanta P-S pozdrawiam serdecznie! !!!
 • 1
  original
  Opublikowano

  pacpaw

  dokładny przepis na wywar warzywno-drobiowy na bazie kurek jest tutaj: http://www.doradcasmaku.pl/przepis/164436/zupa-kurkowa.html
 • 2
  original
  Opublikowano

  Konto zablokowane

  Treść odpowiedzi została zablokowana przez administratora serwisu.
 • 2
  no-image
  Opublikowano

  Lotar

  super
 • 2
  original
  Opublikowano

  edyta44

  dobre
 • 1
  original
  Opublikowano

  Grażyna13

  Do mięsa - pycha :)
 • 1
  original
  Opublikowano

  BernadettaP

  Mniam :)

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !