Sposób przygotowania

Śmietanka 3 łyżki
Cebula 3 szt.
Masło 2 łyżki
Jajka 3 szt3
Migdały 2 łyżki
Sól
Pieprz
Cukier
Wywar:
Woda 1 litr
Głowa 2 szt.
ości
cebula 4 szt.
Marchew 3 szt.
Sól
Galareta:
Wywar
Żelatyna 1 łyżka
Rodzynki 2 łyżki
Migdały 2 łyżki
Sól
Pieprz
Cukier
Karpie oskrobać, odciąć głowy i nie rozcinając brzucha, przez otwór po obciętej głowie, wypatroszyć łyżką. Bardzo dokładnie wypłukać. Podzielić na dzwonka i posolić. Mięso z pierwszych dzwonek i ogonów oddzielić od ości, odłożyć do farszu, a ości dodać do wywaru. Przygotowane dzwonka nadziać farszem, ułożyć w płaskim rondlu, zalać gorącym, odcedzonym wywarem i gotować na małym ogniu około dwadzieścia minut. Następnie wyjąć łyżką cedzakową, ułożyć na półmisku i zalać tężącą galaretą.
Farsz: mięso z pierwszych dzwonek i ogonów zemleć w w maszynce razem z cebulą. Masło z żółtkami utrzeć, dodać bułkę, śmietankę, zmielone mięso z cebulą, sparzone obrane i pokrojone migdały. Wymieszać, doprawić do smaku. Na końcu dodać ubitą pianę z białek.
Wywar: cebulę i marchewki z dodatkiem oczyszczonych głów, usunąć skrzela i oczy i ości gotować w osolonej wodzie około pół godziny.
Galareta: do odcedzonego wywaru dodać żelatynę i dokładnie ją rozpuścić. Następnie dodać rodzynki i pokrojone w paski migdały. Doprawić solą, pieprzem i cukrem.

Komentarze

A Ty, co o tym myślisz?

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !