Doradca Smaku logoandPrymat logo
Najnowszy odcinek programu Doradca Smaku OGLĄDAJ

Biszkopt z kremem a/la tiramisu

5.0
(28)
Czas
Czas: 1h
Liczba porcji
Liczba porcji: 5+ os.

Składniki:

mascarpone
śmietana kremówka
jajko
Biszkopt
kawa
mąka
cukier

Przepis i sposób przygotowania na: Biszkopt z kremem a/la tiramisu

składniki:
BISZKOPT: 6 jajek
1 czubata szkl. mąki tortowej (szkl. poj.250ml)
1/2 szkl. cukru drobnego
3 łyżki cukru pudru
2 łyżki lodowatej wody
1/3 łyżeczki proszku do pieczenia
1/3 łyżeczki soli
MASA: 6 żółtek
1/2 szkl. cukru pudru
1 op. 500g serka mascarpone Piątnica
1 op. 200g śmietany 36% Piątnica
2 łyżeczki żelatyny w proszku
2 łyżeczki esencji waniliowej z prawdziwą wanilią
SYROP: 1/2 szkl. wody
1/2 szkl. cukru
4 czubate łyżki kawy rozpuszczalnej
3 łyżki spirytusu
1/2 łyżeczki olejku do ciast migdałowego
dodatkowo: 2 łyżki kakao naturalnego

sposób przygotowania: CIASTO: Naszykować dużą blachę - wykorzystałam taką z wyposażenia piekarnika - i wyłożyć ją papierem do pieczenia. Żółtka oddzielić od białek. Białka ubić na sztywno z solą, pod koniec ubijania dodać 3 łyżki cukru pudru i jeszcze chwilę razem ubijać. W drugiej misce utrzeć żółtka z drobnym cukrem na puch, w trakcie ucierania dodawać po łyżce wody - ważne żeby była bardzo zimna. Dodać białka, lekko przemieszać, dosypać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia, wymieszać łyżką zagarniając ciasto od dołu, wylać na blachę. Piec ok. 8-10 min. w piekarniku nagrzanym do 180st.C. Po wyjęciu wystudzić i pokroić na 4 równe paski.
SYROP: wodę zagotować z cukrem, dodać kawę, wystudzić, do zimnego dolać spirytus i olejek migdałowy. Syropem nasączyć równomiernie paski ciasta za pomocą pędzla.
MASA: żelatynę zalać 6 łyżkami zimnej wody a gdy napęcznieje podgrzewać i mieszać aż się rozpuści - uwaga! nie wolno zagotować!
Żółtka utrzeć z cukrem na prawie białą, puszystą masę, dodać esencję waniliową. Dodać serek mascarpone, wymieszać, ale nie miksować już! Bardzo zimną śmietanę ubić na sztywno i dodać do masy, delikatnie wmieszać łyżką. Mieszając wlać cienkim strumieniem lekko przestudzoną żelatynę - masa powinna od razu gęstnieć a gdyby tak się nie działo to odstawić ją na kilka minut do lodówki. Lekko tężejącym kremem smarować grubo nasączone paski biszkoptu i nakładać je na siebie. Posmarować także boki ciasta. Wierzch oprószyć przez sitko kakao naturalnym. Deser włożyć do lodówki na kilka godzin żeby dobrze się schłodził.
KORAL 29.07.2016 10:41
Pyyyyycha :)
Lidzia 06.04.2014 07:24
Pyszności.
SmacznaPyza 10.01.2014 18:01
to bardzo smaczne ciasto
Malgorzata549 09.01.2014 15:11
rewelacja :))
zdeba 12.02.2013 10:34
Wygląda pysznie!
Miki 15.04.2012 22:37
super
goofy9 03.01.2012 22:03
kapitalny
Katarzyna74 18.10.2011 13:29
wygląda apetycznie
ewaa 11.10.2011 18:18
wygląda apetycznie:)
monika141 07.09.2011 06:17
super ciacho
Misia90 04.09.2011 12:08
ekstra
Marysia 04.09.2011 09:41
super
Karolina69 04.09.2011 09:33
fajne
Rogalik 26.08.2011 22:49
pyszny
ElizaT 03.07.2011 17:50
wydaje mi się być pyszny
Agnik 26.06.2011 15:00
super
Halusia 16.05.2011 21:54
Super przepis
misia53 17.04.2011 14:44
Oooo, to jest pyszne!!!
Kopiko1983 10.04.2011 11:45
Przepysznie wygląda!
novita26 10.04.2011 07:44
super
eli82 09.04.2011 09:34
rewelacja !
ewasylwia 08.04.2011 17:39
musi być przepyszne
Agnieszka_B 08.04.2011 12:07
Uwielbiam takie pyszności:)
Nina7 08.04.2011 10:03
pyszniutki musi być!
iwa643 08.04.2011 07:50
super

PORADY KULINARNE

Odpowiedzi na pytanie JAK... gotować, upiec, zrobić. Sprawdzone tipy od Doradcy Smaku

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek itsnatural smak