Sposób przygotowania

1. Przygotowanie warzyw: Po umyciu wszystkich warzyw kroimy w plastry lub kostkę papryke czerwona, żółtą, pepperoni. Następnie kroimy fasolkę szparagowa (przecinamy poszczególne fasolki na pół). Dzielimy brokuły na kawałki według własnego uznania. Następnie obrane pieczarki kroimy w plastry lub talarki. Następnie obieramy pomidory i kroimy je na talarki. Obieramy cebulę i kroimy ja w kosteczkę.

2. Przygotowanie mięsa: Pierś z kurczaka kroimy w paski o średniej grubości. Następnie przyprawiamy solą, piperzem, bazylią suszoną, ziołami prowansalskimi, papryką chilli.

3. Duszenie: - Na rozgrzaną patelnię wlewamy 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek. - Następnie do rozgrzanej oliwy dodajemy uprzednio przygotowaną cebulę oraz pieczarki przyprawiając obficie pieprzem i dusimu około 3-4 minut. - Po czym dodajemy uprzednio przygotowaną: paprykę czerwoną, żółtą, pepperoni oraz fasolkę szparagową i jednego pokrojonego w talarki pomidora. Całą zawartość patelni dusimu pod przykryciem około 15 minut. - Następnie dodajemy tak podduszonych warzyw dodajemy uprzednio przygotowane piersi z kurczaka i dusimy mieszając około 5 minut. - Następnie dodajemy brokuły i dusimy pod przykryciem około 10 minut. - Następnie dodajemy pozostałe pomidory pokrojone uprzednio w talarki, przyprawiamy solą i pieprzem do smaku, po czym dusimy pod przykryciem około 3-4 minuty.

4. Przyprawianie końcowe: Dodajemy do zawartości patelni (uduszonych warzyw wraz z piersią z kurczaka) 3 łyżki śmietany, mieszamy i dusimy juz bez przykrycie około 2 minuty.

5. Tak przygotowaną potrawę podajemy z ryżem (najlepiej ryż paraboli pomieszać z dzikim ryżem). SMACZNEGO !!!

Komentarze

 • 4
  original
  Opublikowano

  aginaa

  pycha
 • 4
  original
  Opublikowano

  aginaa

  pycha

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !