Przepis i sposób przygotowania na: Lekki torcik truskawkowo- kokosowy- bez pieczenia
Mleczna galaretka- Zimnym mlekiem zalewamy żelatynę- dokładnie mieszamy i odstawiamy na chwilę, żeby żelatyna ładnie napęczniała. Całość lekko podgrzewamy, żeby żelatyna się rozpuściła. Rozpuszczoną żelatynę z mlekiem dodajemy do mleczka kokosowego, dodajemy ksylitol/ cukier i dokładnie mieszamy. Następnie masę przelewamy przez gęste sitko, żeby pozbyć się ewentualnych grudek. Dodajemy ekstrakt waniliowy.
Warstwa truskawkowa- Żelatynę rozpuszczamy w gorącej wodzie. Truskawki miksujemy z ksylitolem , dodajemy tężejącą żelatynę, dobrze mieszamy. Dodajemy połowę masy mlecznej.
Masę truskawkową przelewamy na spód i wstawiamy do lodówki, żeby stężała. Kiedy masa stężeje, wylewamy pozostałą masę mleczną i ponownie wstawiamy do lodówki do stężenia. Całość dekorujemy świeżymi truskawkami. Smacznego!