Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

PROGRAM TV

Wszystkie programy

Wybierz program

PROGRAM Doradca Smaku

Wybierz prowadzącego

Prowadzący

Poznaj prowadzącego
Michel Moran Michel Moran

Michel Moran – Francuz o hiszpańskich korzeniach, świadomy szef kuchni i restaurator z ponad 40-letnim doświadczeniem, dla którego zawód kucharza to nie tylko profesja, ale przede wszystkim pasja.

Tajemnice kuchni zgłębiał już jako 14-letni chłopiec. Wykształcenie zdobywał w paryskiej szkole hotelarstwa „Jean Doruant”. Natomiast praktyki zawodowe odbywał w pięciogwiazdkowym hotelu Royle Monceau, zlokalizowanym w samym sercu Paryża oraz w restauracji Le Jardin (oznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin), gdzie szefami kuchni były takie osobistości Gabriel Biscaye czy Bernard Loiseau. Jego kolegą, również praktykantem, był słynny Yannik Alleno.

Od ponad 30 lat pracuje w gastronomii. Doświadczenie zdobywał w różnych regionach Europy.  Gotował m.in. w jednej z najstarszych restauracji w Paryżu „Auberge du Vert Galant”, a także w Szwajcarii w hotelu „La Reserve”, oraz w pięciogwiazdkowym hotelu „Beau Rivage” usytuowanym w samym sercu Genewy oraz w elitarnym klubie „Griffings”.

W Niemczech gotował we francuskiej restauracji „Erno´s Bistro” (1 gwiazdka Michelin) oraz w Luksemburgu w „La Lorraine”, a następnie w „Mosconi”. W Luksemburgu też poznał swoją obecną żonę Halinę i dla niej przeprowadził się do Polski. Od 2004 do 2020 był szefem kuchni i właścicielem Restaurant Michel Moran - Bistro de Paris, która mieściła się w budynku Opery Narodowej w Warszawie. Bistro de Paris była rekomendowana przez przewodnik Michelin. Aktualnie prowadzi restaurację MaMaison w podwarszawskich Laskach.

Michel Moran to znany i lubiany prowadzący program kulinarny "Doradca Smaku".

Doradca Smaku

Doradca Smaku – program telewizyjny na stacji TVN

Program telewizyjny „Doradca Smaku” od lat cieszy widzów na antenie stacji TVN. W trakcie jego trwania prowadzącymi byli między innymi, Michel Moran, Robert Sowa, Daria Ładocha czy Andrzej Polan. Wszyscy są znanymi szefami kuchni, restauratorami, pasjonatami kuchni czy dziennikarzami kulinarnymi. Dlatego właśnie idealnie sprawdzają się w roli “Doradcy Smaku”. Zarówno program TV, jak i serwis kulinarny i tej samej nazwie łączy przede wszystkim jedno - duża dawka wiedzy o gotowaniu!

Kiedy nowe odcinki Doradcy Smaku?

Program TV zwykle jest emitowany wraz z nową ramówką stacji TVN – na wiosnę oraz na jesień. Widzowie mogą jednak korzystać także z często emitowanych powtórek, a wszystkie przepisy z odcinków łatwo znajdą właśnie w serwisie Doradca Smaku. Każdy przepisy z telewizji jest dokładnie opisany, a także ma dodany materiał wideo. Tak więc nowe, jak i stare odcinki można oglądnąć także tutaj!

Nowe odcinki Doradcy Smaku najczęściej są emitowane od poniedziałku do czwartku w wieczornej ramówce. Program ma bardzo przystępną, kompaktową formę, aby każdy mógł znaleźć chwilę czasu na zapoznanie się z pysznymi przepisami do przygotowania w swoim domu.

Jakie są przepisy z Doradcy Smaku?

Przede wszystkim pyszne! Jednak warto wiedzieć, że każda edycja ma swój temat przewodni, który wyznacza kulinaria prezentowane w każdym odcinku Doradcy Smaku. Do tej pory były to między innymi kuchnie świata, kuchnia polska czy też ekonomiczne przepisy dla każdego. Koniecznie oglądaj kolejne odsłony programu Doradca Smaku, aby przekonać się, czym jeszcze może Cię zaskoczyć!

Logo programu Doradca Smaku Logo stacji TVN

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak