Sposób przygotowania

Kurę umyć, podzielić na kawałki, zalać zimną wodą i ugotować z dodatkiem pokrojonej marchewki i 1 poćwiartowanej cebuli. Mięso wyjąć, rosół odstawić. Rozgrzać połowę oliwy w rondlu i wrzucić posiekaną drugą cebulę, zezłocić, dodać obranego i bez pestek pomidora, fasolkę, paski szynki, pokrojoną w kostkę wieprzowinę i dzwonka węgorza. Dusić przez ok. 7 minut, dodać pokrojoną w kostkę kiełbasę i kawałki kury i jeszcze chwilę poddusić.
W moździerzu utrzeć czosnek, ostrą papryczkę, szafran, sól, natkę i dolać, mieszając trochę rosołu.
Z braku profesjonalnego sprzętu tj \"paellery\" musimy użyć dużej patelni o grubym dnie postawionej na podkładce celem rozprowadzenia ciepła na cale dno patelni.
Na patelnie wlać resztę oliwy, rozgrzać, stopniowo sypać, mieszając ryż, dodać utarte w moździerzu przyprawy, dolać resztę rosołu i gotować namiętnie mieszając. Dodać zawartość rondla, w którym dusiła się kura i wymieszać. Uformować potrawę, kładąc na wierzchu kawałki kury, krewetki i mule oraz paki zielonej papryki i groszek. Podgrzewać ok. 15 minut, stopniowo zmniejszając płomień. RYŻ NIE MOŻE SIĘ UGOTOWAĆ. Wstawić patelnię do silnie rozgrzanego pieca, wygasić płomień, ew. gaz :) aby potrawa doszła przed podaniem (ok.5 min).

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !