Przepis i sposób przygotowania na: Złota nalewka z pigwy
Nalewka z pigwy ma wyjątkowy smak i kolor. W tym przepisie łączymy kilka różnych smaków: wódkę, rum, pomarańczę, anyż i owoce pigwy.
2. Po tym czasie zlać nalewkę a owoce zasypać cukrem, słój zamknąć i odstawić w ciepłe miejsce na 7-14 dni. Można potrząsać słojem, by cukier się lepiej rozpuścił. Nie przejmować się jak owoce ściemnieją. Potem zlać płyn i połączyć z resztą nalewki. Owoce można albo wyrzucić albo wykorzystać np. do duszenia z mięsem.
3. Do nalewki dodać miód, sok i skórkę z pomarańczy. Dodać też anyż i rum. Nalewkę zostawić ponownie na 2 tygodnie, zamkniętą. Często potrząsać słojem.
4. Po tym czasie odcedzić, najlepiej przez drobne sitko z gazą, do butelek. Żeby nabrała aromatu i wyklarowała się pozostawić ją w ciemnym i chłodnym miejscu na 3 miesiące. Po tym czasie na dnie butelek wytworzy się osad, wtedy należy delikatnie zlać górną część nalewki do innych butelek, pozostawiając na dnie niechciany osad. Gdyby zdarzyło się, że osad zmiesza się ponownie z klarowną częścią nalewki, pozostawić całość na 1-2 dni w spokoju.