Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Wiosna przyniosła nam nowe możliwości w przygotowywaniu lekkich dań, bazujących na świeżych warzywach lub owocach. Po Świętach, pełnych kalorycznych pyszności, czas w końcu pomyśleć o zrzuceniu kilku nadprogramowych kilogramów. Lekka i zdrowa kuchnia wprawia nas też w dobry nastrój i powoduje, że chętniej cieszymy się słońcem za oknem i aktywniej spędzamy wolny czas.

Dopiero rozpoczął się sezon, w trakcie którego w „warzywniakach” i na straganach pojawiają się dojrzałe i pachnące słońcem okazy warzyw i owoców. Ich aromaty i intensywne kolory powodują, że bez żadnej dodatkowej zachęty, sięgamy po nie garściami. To właśnie z nich można przygotować lekkie i pożywne sałatki, dostarczające naszemu organizmowi cennych składników odżywczych, które po długiej zimie potrzebujemy.

Czym powinniśmy się kierować, przygotowując dietetyczną sałatkę? Przede wszystkim naszymi gustami smakowymi oraz doborem zdrowych i lekkich składników. Pamiętajmy jednak, że jeśli jesteśmy zapracowani dobrze wybrać sałatki szybkie w przygotowaniu. Znacznie ułatwimy sobie zadanie, korzystając z gotowych sosów sałatkowych. Dzięki nim uzyskamy również mocniejszy smak. Składniki sałatki często są mało wyraziste i wymagają jakiegoś podkreślenia. Dlatego w tej roli znakomicie sprawdzają się właśnie gotowe dodatki np. w postaci bakalii.

Znana i lubiana sałatka cezar to znakomity pomysł na sycącą, ale lekką kolację. Jej urok polega głównie na prostocie. Trzy główne składniki to: sałata rzymska, grzanki i tarty ser. Oczywiście można ją wzbogacać; jeśli dodamy na przykład mięso drobiowe lub owoce morza, będzie bardziej treściwa i stanie się osobnym daniem. Warto wiedzieć, że smak tej potrawy w dużej mierze zależy od sosu.

 Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki  Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatkiJaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatkiJaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki  Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Sałatka z kuskusem i granatem

 Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Sałatka Flamenco z anchois

 Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Sałatka Toscana z awokado

 

 Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki  Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatkiJaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki  Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatkiJaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki  Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Ryżowa sałatka z kurczakiem

 Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Sałatka z łososiem i brokułem

 Jaka dieta po Świętach? Poznaj przepisy na lekkie sałatki

Sałatka z roszponki

 

Jolcia_90 08.04.2018 02:32
fajne są takie sałatki do pracy :) Mnie też zaciekawiła sałatka z łososiem i brokułami :)
norweska20 03.04.2018 10:12
Ja wybieram lososia i brokuły:)
bietka 03.04.2018 09:14
Smaczne propozycje, ja również skorzystam z tych przepisów po świętach, najbardziej spodobała mi się Sałatka Toscana z awokado :)
Bożena Matuszczyk 03.04.2018 08:53
Smaczne , fajne wiosenne sałatki . Na pewno skorzystam z przepisów, tym bardziej że zaczął się okres wiosenny i czas nowalijek;);)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak