Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Jak szybko wysuszyć sałatę?

Jak szybko wysuszyć sałatę?

Nie masz miski do suszenia sałaty? Te proste techniki pomagają szybko wysuszyć sałatę, dzięki czemu można w locie przygotować sałatkę.  Na początek upewnij się, że liście sałaty są dokładnie oczyszczone pod bieżącą wodą. Po umyciu sałaty wypróbuj nasze trzy ulubione instrukcje!

1. Rolowanie w ścierkę

Strząśnij wodę z liści sałaty i połóż pojedynczą warstwę na czystej ścierce do naczyń. Zwiń ścierkę, zaczynając od krawędzi najbliżej Ciebie, i lekko dociśnij go na cały ręcznik. (Nie naciskaj zbyt mocno, bo uszkodzisz zieleninę). Rozwiń ręcznik który wchłonął namiar wody i gotowe!

2. Odcedź sałatę na durszlaku.

Przykryj górną część durszlaka czystą ścierką do naczyń, owijając ją wokół krawędzi. Potrząśnij przykrytym durszlakiem nad zlewem, przesuwając go we wszystkich kierunkach. Zdejmij ręcznik i użyj sałaty.

3. Wstrząśnij ścierką

Umieść mokre liście sałaty na środku czystej ściereczki do naczyń. (Możesz też użyć czystej poszewki!) Połącz wszystkie cztery rogi razem i przekręć ręcznik, aby utrzymywał wszystkie liście w środku. Z końcami zebranymi w jednej ręce, kilkakrotnie obróć ręcznik jak lasso. (Możesz to zrobić na zewnątrz lub w łazience, aby uniknąć rozpryskiwania się wody). Osuszone liście są gotowe do wykorzystania.

 

Z umytej i wysuszonej sałaty przygotuj swoje ulubione danie! Najlepsze przepisy na sałatki znajdziesz >>tu<<.

PORADY KULINARNE

Odpowiedzi na pytanie JAK... gotować, upiec, zrobić. Sprawdzone tipy od Doradcy Smaku

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak