ZOSTAŃ I GOTUJ W DOMU

2_top2-grafika-1300×508_Zostan-i-gotuj-w-domu_V03

Na kilka dni przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny usłyszeliśmy wezwanie do pozostania wdomu.  Wszystkie  nasze  dotychczasowe  przyzwyczajenia  musiały  ulec  zmianie,  której  nikt wcześniej sobie nawet nie wyobrażał. A teraz godzinami, a nawet dniami przesiadujemy w domu, w zupełniej innej i nieoczekiwanej codzienności.

Z wielu różnych powodów gotowanie także stało się wyzwaniem. Być może to brak czasu, bo przecież próbujemy pogodzić pracę w domu z opieką nad dziećmi i ich e-edukacją, a może to brak pomysłów, jak wykorzystać zapasy, które w ostatnich dniach tak ochoczo robiliśmy. Patrzymy na szafki pełne produktów i... zaczynają nas przytłaczać. A może konieczność gotowania w domu pozwoli nam odkryć w sobie nowe talenty kulinarne?

Akcja #gotujwdomu to propozycja dla wszystkich tych, którzy aktualnie pracują w trybie home office, tych, którzy wciąż dojeżdżają do pracy, jak i tych na tzw. przestojowym. Wszyscy jesteśmy razem w tej trudnej sytuacji, a najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to po prostu ZOSTAĆ W DOMU.

Poniższy wybór przepisów „zostań  i  #gotujwdomu”  jest  inspirowany  zarówno  potrzebą  chwili,  jak  i  zawartością koszyków  Polaków  na  trudne  czasy.  Marka  Prymat  we  współpracy  z  serwisem  kulinarnym DoradcaSmaku.pl  zebrała  najlepsze  i  najbardziej  praktyczne  przepisy  w  jednym  miejscu.
Znajdziecie tu pomysły na dania z kaszy, ryżu, makaronu, ale też sprawdzone przepisy na potrawy mączne. Nie mogliśmy zapomnieć o dzieciach, którym zapewnić trzeba inne rozrywki niż plac zabaw i bajki. Może chętnie dotrzymają nam towarzystwa w kuchni? Zbiór zawiera także przepisy w stylu zero waste, pomysły na szybki obiad i dania zawierające mniej kalorii. Mamy nadzieję, że zestaw przepisów, wybranych specjalnie z myślą o wiośnie 2020, będzie kulinarną pomocą i inspiracją na proste i szybkie potrawy. Smacznego!

prymat