Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Rybka lubi...grilla

Rybka lubi...grilla

Ryby z grilla są nie tylko smaczne, ale też cenione za walory zdrowotne. To także łakomy kąsek dla osób dbających o linię. Na grillu przyrządza się je błyskawicznie. Aby jednak uzyskać wyjątkowy smak, warto poznać kilka kulinarnych sztuczek.

Ryby najlepiej grillować w całości. W takiej formie na pewno nie rozpadną się w czasie przygotowywania i zachowają pełnię smakowych walorów.

Innym sposobem jest grillowanie filetu ze skórą. Skórę wystarczy posmarować oliwą lub roztopionym masłem. Następnie rybę należy ułożyć skórą do dołu i grillować bez odwracania. Zgrillowana skórka będzie niezwykle chrupiąca i smaczna.

Łatwe jest także grillowanie steków rybnych. Steki wielu ryb zawierają odcinek kręgosłupa, który nie tylko utrzymuje mięso w jednym kawałku, ale także dodaje wyjątkowego smaku.

Najtrudniej jest za to grillować filety z ryby, ponieważ mają one tendencję do rozpadania się i przywierania do rusztu. Jest na to jednak rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać specjalne, zamykane koszyczki lub płaską aluminiową tackę z otworami.

 

Rybka lubi...grilla Rybka lubi...grilla Rybka lubi...grilla Rybka lubi...grilla
Rybka lubi...grilla Rybka lubi...grilla Rybka lubi...grilla Rybka lubi...grilla
       

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak