Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Chcesz schudnąć? Sprawdź 10 zasad, które sprawią, że Ci się uda!

Chcesz schudnąć? Sprawdź 10 zasad, które sprawią, że Ci się uda!

 

Pragniesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów i nie wiesz jak się za to zabrać? Nie ufaj dietom „cud” – kilka dni głodówki na pewno nie pomoże ci zrzucić zbędnych  kilogramów. Tylko zmiana przyzwyczajeń i wprowadzenie zdrowych nawyków mogą dać trwałe efekty podkreśla Konrad Gaca, ekspert ds. leczenia otyłości. Zastosuj poniższe 10 zasad, a osiągniesz swój wymarzony cel!

 

1. Motywacja kluczem do sukcesu

Pamiętaj, że nastawienie ma ogromne znaczenie, a motywacja jest nieodłącznym elementem efektywnego odchudzania. – Nie należy jednak zapominać, że motywacja jest cechą zmienną – dlatego tak istotne jest dbanie o nią i ciągłe wzmacnianie jej – czytaj książki motywacyjne czy obserwuj osoby, którym udało się wygrać z nadwagą – radzi Gaca. Wiadomo, pojawią się kryzysowe momenty, lecz wtedy tym bardziej nie należy się poddawać, lecz skrupulatnie dążyć do wyznaczonego celu.

2. Pamiętaj o regularnych posiłkach

Nic tak nie przyspieszy twojego metabolizmu jak regularne przyjmowanie posiłków.
Najlepiej jeść cztery lub pięć razy dziennie o stałych porach – mówi Konrad Gaca. Regularne jedzenie jest tak ważne, ponieważ organizm uczy się, że nie musi odkładać  „zapasu”, gdyż miarowo będzie otrzymywał kolejną dawkę energii.

3. Nie rezygnuj ze śniadań

Pomijanie pierwszego posiłku jest ogromnym błędem i może się niekorzystnie odbić na naszym zdrowiu. Prawidłowo przygotowane śniadanie powinno być zbilansowane, pożywne i bogate w takie wartości odżywcze jak białko, tłuszcz oraz dobre węglowodany – po takim posiłku na długo pozostaniemy najedzeni, a przy tym będziemy mieć siłę do działania.

4. Kompozycja składników odżywczych ma znaczenie

Proporcje przyjmowanych wartości odżywczych wpływają na to, jakie hormony wytwarza nasz organizm. Istotne jest to, by ustalić tę kwestię indywidualnie – warto dowiedzieć się, jakie kompozycje posiłków sprzyjają redukcji nadmiernych kilogramów oraz naszemu dobremu samopoczuciu. Można też zasięgnąć porady u specjalistów np. z GACA SYSTEM, którzy skomponują odpowiednią, indywidualną dietę, a przy tym pomogą zachować konsekwencję w działaniach, dzięki stałej motywacji.

5. Na kolację wybierz białko

Zbyt długa przerwa w jedzeniu spowalnia metabolizm, dlatego trzeba pamiętać również o kolacji. – Białko nie stymuluje wydzielania insuliny, przez co przyjęty przez nas posiłek nie odkłada się w postaci zbędnego tłuszczu – zapewnia Konrad Gaca. Jednak warto pamiętać, że ostatni posiłek nie może być zbyt obfity, ponieważ zaburzyłby sen, a więc i procesy, które zachodzą w twoim organizmie, gdy śpisz.

6. Wybieraj odpowiednie tłuszcze

Nie obawiaj się tłuszczów nienasyconych – wzmacniają odporność, chronią przed zimnem i przyczyniają się do sprawnego transportowania wielu cennych witamin. Dobre tłuszcze możemy znaleźć w orzechach, rybach morskich czy oleju rzepakowym. 

7. Ogranicz niezdrowe składniki

Jest wiele składników, które powinniśmy wyeliminować z codziennej diety, w szczególności, jeżeli jesteśmy w trakcie odchudzania. – Po pierwsze powinniśmy ograniczyć sól w jadłospisie. Pozwoli to pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, a ciśnienie krwi wróci do normy. By jednak dania nie pozostały bez smaku warto używać świeżych ziół i zdrowych zamienników – radzi Konrad Gaca. – Po drugie zrezygnujmy z cukru, a jeżeli nie możemy się bez niego obejść zastąpmy go cukrem brzozowym – dodaje Gaca.

8. Dobra energia od bliskich

Wsparcie ze strony rodziny czy przyjaciół może być niezwykle ważne i pomocne w procesie odchudzania. Najistotniejsze jest, by bliscy szanowali Twoją decyzję i wspierali w konsekwentnych działaniach. Naucz się czerpać przyjemność ze wspólnego gotowania lub uprawiaj aktywność fizyczną z dziećmi, partnerem czy najlepszą przyjaciółką – może uda Ci się ich zarazić swoją pozytywną energią i wspólnie będziecie kontynuowali życie w stylu fit.

 9. Nie zapominaj o aktywności

Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią procesu odchudzania. – Treningi stanowią uzupełnienie diety – dopiero te dwie rzeczy razem pozwalają poprawić metabolizm i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej – zapewnia Konrad Gaca. Należy jednak pamiętać, iż tylko regularny i konsekwentny trening przybliży nas do osiągnięcia celu.

 10. Na koniec regeneracja

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważny jest proces regeneracji podczas redukcji wagi. Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest odpoczynek, podczas którego następuje odbudowanie sił. Regeneracja umożliwia zniwelowanie m.in. stresu fizjologicznego, który może być efektem np. treningu, a który jest w stanie zatrzymać redukcję wagi na pewien czas.

 

Artykuł autorstwa: GACA SYSTEM - Mądre Odchudzanie 

Bożena Matuszczyk 25.01.2018 06:37
Bardzo ciekawy i pouczający artykuł , dobre rady i chętnie skorzystam podanych zasad. Kiedyś próbowałam sie w ten sposób odchudzić ale nie wytrwałam . Jeszcze raz spróbuje stosując sie do tego artykułu.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak