Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Zasady żywienia XII żródło własne

Dziś napiszę o planowaniu jadłospisu okresowego

JADŁOSPIS OKRESOWY

Jednym z moich obowiązków w pracy należy układanie jadłospisu z intendentem.
Jadłospis układamy na 10 dni tzw "dekadówkę".
Staram się układać jadłospis okresowy w taki sposób, aby zwrócić szczególną uwagę na to, aby był urozmaicony, pod względem doboru produktów, jak i potraw.
Dobór kolorystyczny i smakowy potraw ma duże znaczenie.
W sezonie wiosennym należy uwzględnić w zestawach posiłków przetwory owocowo-warzywne (kapustę kwaszoną, ogórki kwaszone, przeciery, soki, musy), nowalijki (szczypiorek, sałata, rzodkiewki, pietruszka zielona).
Podczas wiosny obiady powinny być wzbogacone w witaminę C surówkami i dodatkiem do potraw drobno posiekanej zieleniny.
Najlepsze źródła witaminy C to warzywa kapustne i owoce jagodowe.

 Bukiet jarzyn

Zasady żywienia XII   żródło własne OWOCE JAGODOWE

Zasady żywienia XII   żródło własne 

IwonaDD 20.04.2013 16:18
jejku, jestem pod wrażeniem, ile się trzeba namęczyć by przygotować taki dekadowy jadłospis uwzględniając warzywa i owoce sezonowe, wartości odżywcze, zapotrzebowanie na węglowodany,tłuszcze, białka i jeszcze pewnie zmieścić się w narzuconym budżecie - komplementy dla twojej niełatwej pracy
19.04.2013 18:59
Witam serdecznie,p. Danusiu proszę się nie obraźić - czasem spojrzenie innego człowieka może rzucić nowy cień, nowy pomysł. Otóż po przeczytaniu pani artykułów mam wrażenie,że są one niedokończone.Oczywiście to pani blog i zawiera pani w nim co jej się podoba, ale powiem szczerze, zainteresował mnie wpis, czytam, myślałam,że kawałek przed zdjęciami to tylko wstęp,po zjechaniu na dół, tuż po zdjęciach spodziewałam się rozwinięcia tematu i na mojej twarzy pojawiło się rozczarowanie :( a w głowie pytanie " tylko tyle"? Temat jest delikatnie zarysowany, nie jest on rozwinięty,a szkoda,bo napewno byłby jednym z bardziej interesujących tematów na blogach. Oczywiście proszę nie brać tego, jako krytyki pani osoby, bo nawet p. nie znam, a jako kostruktywną uwagę od czytelnika.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak