Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Zasady żywienia VIII Źródło pochodzi z Domowego poradnika medycznego

Nie było mnie tu 2 dni, ale już wróciłam i postanowiłam dalej pisać o zasadach żywienia. Dziś napiszę o drugim śniadaniu.

Drugie śniadanie traktuje się jako posiłek dodatkowy, trochę mniej ważny, ale od spożywania go we właściwej porze zależy w dużym stopniu utrzymanie organizmu w stanie pełnej sprawności.
Właściwe zestawione drugie śniadanie jest szczególnie ważne w żywieniu dzieci i młodzieży.
Również na drugie śniadanie podaje się pieczywo mieszane, sery, jaja, i ryby.
Niezbędnym dodatkiem są owoce i warzywa.
Jeśli warunki na to pozwalają, do drugiego śniadania należy podawać mleko lub napój mleczny.

 

Pasta rybna do pieczywa
Zasady żywienia VIII           Źródło pochodzi z Domowego poradnika medycznegoZasady żywienia VIII           Źródło pochodzi z Domowego poradnika medycznego

Zasady żywienia VIII           Źródło pochodzi z Domowego poradnika medycznego

SKŁADNIKI:

jajka -3 szt

makrela wędzona -1 szt

masło miękkie - 3 łyżki

ogórki korniszony -3 szt

sól i pieprz

 

 

PRZYGOTOWANIE:

Pyszna pasta do pieczywa z makreli .Z ryby usunąć ości, rozdrobnić na kawałki. Jajka włożyć do rondla,wlać wodę,gotować 10 minut na twardo. Następnie obrać jajka ze skorupek i bardzo drobno pokroić. Ogórki zetrzeć na tarce o drobnych otworach. Jajka,rybę,ogórki i masło wymieszać. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Wierzch pasty posypać koperkiem.

 

 

danusia19671 17.04.2013 16:31
Mysiunia zgadzam się z tobą całkowicie, że to jest typowo danie obiadowe. Ja podałam te roladki rybne nie jako drugie śniadanie, tylko jako rybę, tak jak pisałam: Również na drugie śniadanie podaje się pieczywo mieszane, sery, jaja, i ryby. Bo np: w mojej szkole jest oddział przedszkolny, i na drugie śniadanie podaję dzieciom, kanapki z pastą rybną i białą kawą lub kakao. Tak naprawdę to tylko chodziło mi o rybę. Jeżeli tak to zostało odebrane, to zamiast roladek podaję pastę rybną.
Mysiunia 17.04.2013 08:47
Roladki rybne na drugie śniadanie?? Dla mnie to danie typowo obiadowe. poza tym drugie sniadanie, tak jak wspomniałaś na początku to dodatkowy posiłek, który nie powinien być bardzo obfity, dodatkowo spozywamy go zazwyczaj w pracy/szkole i najczęsciej jest to jogurt z musli, ewentualnie jakaś kanapka. Twoja propozycja na drugie śniadanie jak dla mnie nierealna do spożywania i nigdy nie jadłam śniadania w takiej formie. Roladki smacznie wyglądają, ale według mnie jest to propozycja na obiad. Poza tym jak do smażonych roladek z ryby podać napój mleczny, tak jak wsponmniałaś w poradach?

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak