Wariacje śniadaniowe - OMLETY

Opublikowano: 13.02.2012
Autor: Beatris
Wariacje śniadaniowe - OMLETY
Omlet to puszysty "placek" przygotowany ze starannie rozmąconych jajek z innymi dodatkami, które wylewa się na patelnię i nie miesza podczas smażenia.

Omlet to potrawa, którą znali już w starożytnym Rzymie. Jej smak wzbogacili Francuzi. Do Polski trafiła dzięki Marysieńce Sobieskiej, która rozpowszechniła ją w czasie swoich podróży.

Omlety są lekko strawne i dobrze tolerowane przez organizm.

Odmian omletów jest wiele i każdy może wybrać spośród nich taki, który mu najbardziej odpowiada. Można je przyrządzić na różne sposoby, także na słodko lub z nadzieniem, z dodatkiem owoców, warzyw, grzybów, czy też mięsa.

 

Poniżej zamieszczam kilka propozycji na niebanalne śniadaniowe omlety:

 

OMLET ZE SZPARAGAMI

 

To mój ulubiony omlet. Puszyste jajka, delikatne szparagi, słodkie pomidorki truskawkowe i wiosenny szczypiorek zadowolą najbardziej wybredne podniebienie. 

 

Wariacje śniadaniowe - OMLETY

 

OMLET Z TRUSKAWKAMI

 

Truskawki to moje ulubione owoce. Nie potrafię się im oprzeć. Podawałabym je zarówno na deser, jak i na śniadanie, obiad czy kolację. Sezon na truskawki jest krótki, więc maksymalnie je wykorzystuję. Omlet, którego są, obok jajek, głównym składnikiem, z dodatkiem jogurtu (oczywiście truskawkowego) to po prostu "niebo w gębie".

 

Wariacje śniadaniowe - OMLETY

 

PUSZYSTE OMLECIKI Z SOSEM MALINOWYM

 

Małe, delikatne wydanie omletu. W dodatku polane słodkim, owocowym sosem. Cóż tu więcej trzeba...

 

Wariacje śniadaniowe - OMLETY

 

OMLET CESARSKI Z WINOGRONAMI

 

Ciekawą odmianą tej potrawy jest omlet cesarski. To typowe austriackie danie przygotowuje się z mąki, mleka, jajek, rodzynek i cukru. Smaży się go na patelni z obu stron na rumiano, a następnie rwie delikatnie na niewielkie kawałki. Gotowy omlet można dodatkowo posypać cukrem pudrem. Jako że nie lubię rodzynek, zastąpiłam je winogronami rodzynkowymi (czyli rodzynkami przed suszeniem).

 

Wariacje śniadaniowe - OMLETY

 

SMACZNEGO!

prymat