Truskawki dla dorosłych

Opublikowano: 04.06.2012
Autor: lee-aa
Truskawki dla dorosłych
Truskawkowe lody, ciasta, desery knedle, to już było. Pora na coś zdecydowanie bardziej dorosłego. Truskawkowe drinki - wcale nie tak banalne, jak by się mogło wydawać.

Na pierwszy rzut Truskawkowy Bellini. Drink, który został wymyślony w latach 40 ubiegłego wieku w weneckim Harry's zawdziecza swoją nazwę włoskiemu kompozytorowi Belliniemu, choć równie dobrze mógłby się nazywać Hemingway lub Orson Welles, bowiem obaj  panowie byli stałymi bywalcami baru.

W klasycznej postaci składa się z brzoskwiń, cukru, odrobiny malin i Prosecco. Oczywiście równie dobrze smakuje z truskawkami zamiast malin. Jeśli nie macie Prosecco moze użyć dowonego wina musującego.

Do przygotowania Truskawkowego Beliniego potrzeba:

około szklanki truskawek

2 łyżeczek cukru

200 ml prosecco

 

Truskawki miksujemy z cukrem i przekładamy do kieliszka. Uzupełniamy Prosecco.

 

 

Truskawki dla dorosłych

 

Jako wierna fanka Hemingwaya nie mogę nie wspomieć o truskawkowej wariacji na temat jego ulubionego drinka - Daiquiri.  Potrzebne będą:

Truskawki

biały rum - ok 50 ml

syrop cukrowy 24ml

sok z limonki

lód

Porządny blender

Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy na gładką masę. UWAGA - pyszny słodki, lekki, ale zdradziecki.

 

Truskawki dla dorosłych

 

Na koniec truskawkowa Margarita - w meksykańskich klimatach. Tym razem nie zagościła na stole, ale w niczym nie ustępuje dwóm poprzednim drinkom.

50 ml tequili

20 ml triple sec

sok z limonki

truskawki

lód

Oczywiście można zacząć od przygotowania musu, następnie wszystki składniki wlać do shakera i dobrze wymieszać. Ja chadzam na skróty i używam blendera. ;)

 

 

 

 

 

prymat