Święta, święta i … po świętach…

Opublikowano: 30.12.2011
Autor: Kate131
Święta, święta i … po świętach…
Święta to miły czas, spędzony z rodziną, przy stołach pełnych smakołyków. Ale to też czas męczący – człowiek jest przejedzony, często musimy wyjeżdżać do rodziny, a droga także męczy.

U mnie w domu ostatni dzień świąt zawsze poświęcamy na odpoczynek, siedzimy w domu, oglądamy Kevina i inne świąteczne filmy, puszczane po raz setny.  Ale to w końcu święta:) Całe przygotowania się kończą i zaczyna się przygotowanie do Sylwestra. Ta jedyna noc w roku jest oczekiwana przez wielu z nas przez dłuższy czas. Wymaga wielu przygotowań, wybranie balu, kupno odpowiedniego ubrania itp. Ja w tym roku Sylwestra spędzę w domu z rodziną. Mój maluch nie pozwoli mi nigdzie wyjść. A wy co będziecie robić w Sylwestra?

 

Oczekując na Sylwestra polecam makaronik z Pesto grzybowym

 

Grzyby, najlepiej suszone borowiki, namaczamy na kilka godzin, odsączamy. Wkładamy do rozdrabniacza lub miseczki, dodajemy sól, kilka ząbków czosnku, 1 cebulę wcześniej posiekaną i przysmażoną, zieloną pietruszkę, pieprz, rozmaryn i tymianek. To rozdrabniamy w rozdrabniaczu lub blenderem, mieszamy z kilkoma łyżkami oliwy, a następnie z ugotowanym makaronem. Posypać serem.Pycha!

 

Święta, święta i … po świętach…

 

Święta, święta i … po świętach…

prymat