Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Sos pietruszkowo-czosnkowy -Inwestycja w nasze zdrowie

Gotujmy tak aby jedząc dostarczyć organizmowi nie tylko walorów smakowych ale jak najwięcej skąłdników odzywczych ,witamin .Zinwestujmy w swój organizm ,ciało,zdrowie ,tak nie wiele trzeba . Pamietajmy niektóre składniki ,przyprawy,warzywa,owoce ,zioła mają czrodziejską moc jaką ??? kazdy moze się przekonać na własnej skórze:)

Dla swoich potrzeb wymyśliłam bardzo zdrowy i lekki sos do warzyw i sałatek .
Zawiera on dużo dobrodziejstwa .
 Składniki podstawowy pietruszka.
 Łączna ilość składników mineralnych w korzeniu i naci jest w przybliżeniu taka sama, ale nać ma trochę więcej potasu (nać -1000 mg, korzeń – 880), wapnia nać – 245 mg,, fosforu nać – 33 mg, i zdecydowanie więcej żelaza (nać – 8,1 mg, korzeń – 3,1). Ponadto cała pietruszka zawiera magnez, mangan, miedź i inne mikroelementy. W witamin najbardziej zasobna jest w witaminę C do 323 mg, karoten nać – 7,2 mg. Pietruszka ma sporo witaminy B1, B2, B6, kwas foliowy. Dzięki dużej zawartości potasu pietruszka ma działanie moczopędne, a ze względu na bardzo dużą zasobność w żelazo, zaleca się ja jako środek leczący anemię
. Pietruszka stosowana jest przy wielu chorobach, a zwłaszcza nerek i pęcherza moczowego, kamicy nerkowej, zapaleniu prostaty, przy kłopotach z oddawaniem moczu i w przypadkach pojawienia sie opuchlizny, reumatyzmie, . Zaleca sie ją także chorym z zaburzeniami trawiennymi (brak łaknienia, wzdęcia, ból brzucha, atonia jelit) oraz pomocniczo w chorobach wątroby i cukrzycy.
 Drugi skałdnik czosnek
 Czosnek zawiera ok 9,5 mg witaminy C, oraz niewielkie ilości witaminy A, oraz witaminy B1, B2, B3, PP, a także fitosterol, flawonoidy.
 Zawiera liczne substancje lotne, zwane olejkami czosnkowymi w którym znajdują się allicyna i allistatyna, o silnym działaniu bakteryjnym. Allicyna działa bardzo silnie na bakterie między innymi gruźlicy, a allistatyna na gronkowce i bakterie okrężnicy.
 Olejki czosnkowe wpływają korzystnie na przemianę materii. Ponadto czosnkowi przypisuje się działanie antysklerotyczne i działanie regulujące ciśnienie krwi.
Teraz czas na mój przepis
 Sos pietruszkowo-czosnkowy light
Składniki: 
1 pęczek pietruszka natka,
2 szt jogurt naturalny, 
2 ząbki czosnek, 
1 łyżeczka przyprawa Tzatzik Prymat
 Pietruszkę miksujemy w rozdrabniaczu ,dodajemy jogurt ,wyciśnięty czosnek i przyprawę .Miksujemy -chłodzimy -podajemy w sałatkach.
Sos pietruszkowo-czosnkowy -Inwestycja w nasze zdrowie

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak