Śniadanie mistrzów

Opublikowano: 24.10.2011
Autor: agnieszka189
Śniadanie mistrzów
Na tygodniu zazwyczaj brakuje mi czasu na przyrządzanie śniadań i zadowalam się jakąś kanapką czy jogurtem ale za to w weekend, kiedy już nie muszę się tak spieszyć lubię sobie przygotować takie prawdziwie mistrzowskie śniadanie. A jeśli o śniadaniu mowa, to równocześnie mowa o jajkach, a jeśli mowa o jajkach, to o Jajkach po ranczersku.

Śniadanie mistrzów

Lubię rozpocząć sobotnie leniuchowanie od porządnego śniadania. Nic tak nie dodaje energii na cały dzień jak moje ulubione jajka. Jest to produkt, który zawsze mam w lodówce, tymbardziej, że można je przyrządzić na tak wiele sposobów, zaczynając od gotowanych na twardo, miękko, omletów, jajecznic przez jajka w kokilkach do jajek sadzonych - a najlepiej sadzonych po ranczersku.

Do przygotowania Jajek po ranczersku potrzeba:

jajek

boczku wędzonego

cebuli

pomidorów w puszcze ( a jeszcze lepiej świeżych)

papryki czerwonej

soli, pieprzu, chilli i szczypty cukru

 

Oczywiście ilość jajek i sosu zależy od ilości współbiesiadników przy stole. Ja lubię gdy żółtka są płynne i dwa takie jajka z grzankami w zupełności mi wystarczą.

A zaczynamy od boczku, który kroimy w kostkę i podsmażamy na patelni.
Dodajemy pokrojone w drobną kostkę cebulę i paprykę. Jeśli jest zbyt suche można podlać oliwą. Solimy, doprawiamy chilli i pieprzem, mieszamy i smażymy do momentu aż papryka zmięknie.
Dodajemy pomidory. Dla przełamania smaku pomidorów, dodajemy szczyptę cukru. Dusimy bez przykrycia aby odparować część płynu, sos nie powinien być zbyt żadki.
W zależności od ilości jajek, robimy odpowiednią liczbę wgłębień, w które wbijamy jajka.
Każde jajko solimy i posypujemy pieprzem.
Przykrywamy i dusimy na małym ogniu do momentu aż białka się zetną.
Podajemy z grzankami.
Zamiast pomidorów z puszki można użyć świeżych. Należy je obrać ze skórki i pokroić w kostkę.

Smacznego!

Śniadanie mistrzów

 

Śniadanie mistrzów

 

Śniadanie mistrzów

prymat