Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Reklamy…

…działają, ale nie na mnie.

Tak sadzi większość  z nas, ale oczywiście jest to stwierdzenie mylne. Bez wzgledu na to co o tym myslimy reklamy działaja na kadego z nas, mimo że nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Pomysł na napisanie tego postu naszedł mnie gdy po raz kolejny w telewizji widziałam Tomasza Kota w reklamie bezvatu i przypomniał mi się tort, który piekłam dla cioci na 40 urodziny.

Reklamy…

Związek vatu, reklamu i tortu może być wątpliwy, ale czasem moje myśli biegna takim własnie torem i potrafię powiązać nawet najbardziej absurdalne rzeczy;)

A jeszcze tak niedawno, bo w XIX wieku;) większośc europejskich przemysłowców była zdecydowanie przeciwna amerykańskim zabiegom reklamowym uważając że dobry produkt nie potrzebuje reklamy, a jeśli cos się reklamuje w rzeczywistości musi być bezwartościowe lub wadliwe. Tak samo twierdzili o kampaniach wyborczych ówczesni politycy.

Reklamy…

(źródło: www.starereklamy.blox.pl)

Z czasem jednak zaczeto się do nich przekonywac i dzis opanowały każda dziedzine przemysłu i nie tylko.

Telewizja zasypuje nas róznymi reklamami, wychwalając wszystko i dla wszystkich. Jak przystało na stronę kulinarna powinnam napisać o reklamach zywności i zaczęłam od Internetu;)

Pamietam, ze gdy byłam mała moją ulubiona reklama była reklama czekolady z fioletowa tancząca krówka, łysym panem i dwójka dzieci.

Inna ulubiona przez mnie reklamą były „przebojowe warzywa” z tańczącym pod parasolem groszkiem.  Chociaż groszku nie lubię... Widocznie największy wpływ mają na mnie reklamy roztańczone i rozśpiewane…

Natomiast reklama batonów z Indianami nie przemawia do mnie kompletnie, ale podobno gdy kilak lat temu weszła w Stanach sprzedaż bardzo wzrosła.

Ciekawe czy tez znacie te reklamy… Odgadujecie po opisie jakich produktów dotyczyły?

Do niedawna reklamy oglądałam jeszcze z niewielkim zainteresowaniem, w każdym razie nie przeszkadzały mi. No oprócz tego bloku 25 minutowego na TVN na filmach po godzinie 21;) Ale gdy ostatnio na zajęciach z psychologii poznaliśmy mechanizmy jakimi kierują się twórcy reklam stwierdziła, ze już nigdy na reklamę nie spojrzę tak jak do tej pory.

Renata34 06.04.2011 16:16
Fajny pomysł z tym tortem
Renata34 06.04.2011 16:16
Fajny pomysł z tym tortem
Renata34 06.04.2011 16:16
Fajny pomysł z tym tortem
Renata34 06.04.2011 16:16
Fajny pomysł z tym tortem
Renata34 06.04.2011 16:16
Fajny pomysł z tym tortem

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak