Nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała zrobić pizzy z fasolką, oto co z tego wyszło:
Pizza z fasolką szparagową, papryką i kozim serem.
Składniki:
Ciasto: mąka pszenna (1,5 szklanki), otręby (3-4 łyżki), oliwa (2 łyżki), sól, woda (0,75 szklanki), drożdże suche (1 płaska łyżeczka).
Dodatki: fasolka szparagowa (kilkanaście strąków), papryka kolorowa (kilka pasków), pomidorki koktajlowe (kilkanaście sztuk), ser kozi (do posypania), czosnek (1 ząbek), cebula (pół sztuki), przyprawy (sól, pieprz, oregano, bazylia, szałwia, rozmaryn).
Przygotowanie:
Przesiać mąkę, dodać otręby, wodę, 2 łyżki oliwy, drożdże suche, sól i wyrobić na ciasto. Odstawić do wyrośnięcia. Zagnieść ponownie, rozciągnąć na blasze. Na ciasto zaaranżować świeże zioła, pokrojony w plastry czosnek, pokrojoną w kostkę cebulę, blanszowaną (3-5 min) fasolkę, paprykę i przekrojone na pół pomidorki. Posypać poskubanym serem, doprawić solą i pieprzem. Piec około 15-20 minut. Serwować z keczupem, posypane świeżą bazylią.
Fasolka z marchewką i młodymi ziemniakami:
Składniki:
Fasolka szparagowa (300 g), marchewka (2 sztuki), ziemniaki młode (500 gram), masło (1 łyżka), rozmaryn (kilka listków), cukier (1 łyżeczka), sól i pieprz do smaku.
Przygotowanie:
Ziemniaki młode oczyścić i ugotować na parze, w zależności od wielkości trwa to 20-30 minut. Fasolkę szparagową (po poznańsku "szabelek") obrać i pokroić w romby. Marchewkę oczyścić i pokroić w talarki. Fasolkę i marchewkę zalać w garnku małą ilością wrzątku, doprawić solą pieprzem i cukrem i gotować około 8-10 minut. Podawać na ciepło z ziemniakami polane masłem i z rozmarynem (opcja). Można też podać z sadzonym jajkiem i szklanką zimnego kefiru.
S m a c z n e g o .
Link do "Pomysł na fasolkę szparagową (I)"