Mohito w kilku odsłonach

Opublikowano: 13.11.2012
Autor: Cukiereczek13
Mohito w kilku odsłonach
Drink Mohito to jeden z najpopularniejszych drinków świata. Dodatek owoców sprawi, że będzie smakował za każdym razem inaczej.

Jak podają źródła Mohito pochodzi z Hawany, powstał pod koniec XIX wieku. Zna go prawie każdy, jest serwowany w wielu knajpach. Dzięki obecności mięty drink jest bardzo orzeżwiający. Od siebie proponuję dodać dowolne owoce - wówczas za każdym razem będzie smakował inaczej ;)

Drink Mohito z kiwi

Mohito w kilku odsłonach

Do przygotowania tego drinka trzeba nam naprawdę niewiele, bo mięte, limonkę, rum, brązowy cukier i wode gazowaną. Polecam dodać do niego dowolne owoce. 

 


Drink Mohito brzoskwiniowy

Mohito w kilku odsłonach

Dodatek brzoskwiń sprawia, że drink jest wyjątkowo orzeźwiający i słodki.


Drink Mohito z jagodami

Mohito w kilku odsłonach

Przygotowanie:

Limonkę myjemy i odkrawamy końcówki, kroimy ją na pół. Każdą z połówek kroimy na 3 części. Po 3 kawałki limonki wrzucamy do szklanki, dosypujemy cukier trzcinowy i ugniatamy wszystko razem tak, aby limonka puściła sok. Następnie do szklanki wkładamy kilka listków mięty, można je przed włożeniem chwilkę ścisnąć w dłoniach.

Do szklanek wkładamy jagody. Wszystko ponownie ugniatamy tak, aby puściły sok. Dosypujemy kruszonego lodu prawie do końca. Wlewamy rum i szklankę dopełniamy Spritem lub wodą gazowaną.


Drink Mohito z piwem

Mohito w kilku odsłonach

Gdybyśmy akurat nie mieli owoców pod ręką, nic nie szkodzi, drink Mohito możemy przygotować również z piwem.


Jak widać różnorodność jest ogromna, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Pomysłałam też o najmłodszych. Dzieciom również możemy zafundować drinka tyle, że bezalkoholowego, wówczas zamiast rumu dajemy wodę gazowaną albo Sprite. 

 

Mohito w kilku odsłonach

 

 

Zaskocz swoich gości efektownym drinkiem ;)

prymat