Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Majowe spotkania przy grillu

Korzystając z pięknej majowej pogody warto wybrać się z rodziną i przyjaciółmi na łono natury. W czasie takiego wypadu nie tylko miło spędzimy czas, ale również możemy posmakować pysznych dań przygotowanych na grillu. Aby takie spotkanie było udane warto się do niego przygotować.

Gdy spotkanie organizujemy u siebie w ogrodzie lepszy będzie nieco większy grill, ważne aby był stabilny, wybór w sklepach jest ogromny i tylko zależy od zasobności naszego portfela na jaki model się zdecydujemy. Jeśli mamy zamiar wykorzystywać go tylko sporadycznie to lepiej wybrać mały kompaktowy model, który zmieści nam się w bagażniku samochodu i wtedy bez przeszkód możemy urządzić biwak w wyznaczonym do tego celu, gdzieś w plenerze.
Majowe spotkania przy grillu

Do grillowania najlepszy jest węgiel drzewny, który spala się powoli i długo utrzymuje żar. Do rozpalenia ognia nie stosujmy drewna czy szyszek, zawarte w nich żywice wydzielają w czasie spalania szkodliwe związki chemiczne, które przenikają do potraw.

Grillować możemy nie tylko mięso i kiełbaski, ale również ryby, warzywa, a także owoce.

Przygotowane kawałki jarzyn, mięsa czy owoców układamy na ruszcie, dopiero, gdy jest on mocno rozgrzany, a na wierzchu węgla zbierze się warstwa popiołu, średnio trwa to około 15-20 minut.

Warto zaopatrzyć się w kilka prostych i pomocnych narzędzi, które ułatwią nam przygotowywanie grillowanych potraw. Te najbardziej potrzebne to szczypce do węgla drzewnego, komplet sztućców na długich rączkach składający się m.in. z łopatki, widelca oraz szczypiec do obracania kiełbasek i małych kawałków grillowanego jedzenia. Przydadzą się również jednorazowe tacki, wykonane z grubej folii aluminiowej do pieczenia większych kawałków mięsa. 

Jeśli lubimy piec ryby, to warto zaopatrzyć się w metalową siatkę do ich przyrządzania.

 

 

 

anemon 04.05.2011 21:54
Dziękuję, Renata1224 za słowa otuchy.
Renata34 04.05.2011 20:13
Niepotrzebnie sie bałaś :)
anemon 04.05.2011 19:07
Od samego początku mojej obecności tutaj zastanawiałam się nad prowadzeniem bloga, ale dopiero dzisiaj odważyłam się to zrobić. Nie bez pewnych problemów technicznych, które chociaż tylko częściowo, ale na szczęście udało mi się pokonać. Pełna obaw proszę o wyrozumiałość i konstruktywne komentarze.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak