Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Czego NIE przechowywać w lodówce

Lodówka. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez lodówki. Dzięki niej żywność pozostaje dłużej świeża,mamy pewność,że obiad zrobiony dzisiaj na spokojnie będzie można zjeść również jutro. Ciasta na zimno,tory,lody,mrożonki. Jak bez nich żyć. Nie da się. Ale czy wiecie,że są produkty,których nie powinno się przechowywać w lodówce? Jakie i dlaczego? Pomidory Zimna temp. jedynie powoduję,że pomidory szybciej się psują oraz tracą na smaku. Najlepiej pomid

Lodówka. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez lodówki. Dzięki niej żywność pozostaje dłużej świeża,mamy pewność,że obiad zrobiony dzisiaj na spokojnie będzie można zjeść również jutro. Ciasta na zimno,tory,lody,mrożonki. Jak bez nich żyć. Nie da się.

Ale czy wiecie,że są produkty,których nie powinno się przechowywać w lodówce? Jakie i dlaczego?

Pomidory

Zimna temp. jedynie powoduję,że pomidory szybciej się psują oraz tracą na smaku. Najlepiej pomidory przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie zapominajmy również,że pomidorów nie powinniśmy trzymać w foliowych torebkach.

Czosnek

Najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu,spiżarce. Taki czosnek powinien wytrzymać 2 miesiące albo i dłużej. 

Cebula

Cebulę najlepiej przechowywać w skrzynkach lub w worku,w taki siatkowym,aby cebula miała dostęp do powietrza. Jedyne na co musicie uważać,to ziemniaki. Nie powinny leżeć obok cebuli. Dlaczego? Cebula zacznie wchłaniać wilgoć ,co spowoduje,że zacznie gnić.

Chleb (pieczywo)

Jak,to chleb w lodówce? Tak już kilka razy się z tym spotkałam.Chleb i lodówka się nie lubią.Chleb przechowywany w lodówce szybko się zeschnie. Chleb najlepiej przechowywać w temp. pokojowej. Obok chleba warto położyć kawałek jabłka,przez to chleb zachowa dłużej świeżość. Jeśli mamy zbyt dużo chleba nie wyrzucaj go tylko zamróź. Po odmrożeniu nadaje się nadal do spożycia.

Ziemniaki

Lodówka i ziemniaki..nie. To źle wpływa na smak ziemniaka. Ziemniaki najlepiej przechowywać w zacienionych miejscach,w piwnicy. Jeśli nie posiadamy piwnicy najlepiej przechowywać je w torbie papierowej,unikaj toreb plastikowych,przez które ziemniaki szybciej się psują.

Czego NIE przechowywać w lodówce

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak