Ananas czeka na Nas!

Opublikowano: 10.04.2013
Autor: ONY_za_kare
Ananas czeka na Nas!
Mało kto z nas wie, jaką magiczną moc ma ten cudowny owoc. Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale i działa przeciwzapalnie, czy zapobiega schorzeniom układu krwionośnego.

Ananas jest owocem bardzo aromatycznym i soczystym. W jego miąższu aż roi się od cennych witamin, kwasów owocowych, soli mineralnych, oraz bromealiny. Zawiera sporą dawkę witaminy C, jest bogaty w cukry, oraz związki miedzi i potasu.

 
Ananas czeka na Nas!            

Wspomaga odchudzanie?

TAK!

Ananas zawiera błonnik który przy odchudzaniu jest doskonały! Wspomaga on procesy trawienne, a przy przemianie materii usuwa toksyczne produkty! Wystarczy zjeść niewiele, aby pojawiło się uczucie sytości. Również bromelaina jest pomocna w procesach trawiennych. Warto po każdym posiłku zjeść plaster ananasa!

Działa przeciwzapalnie?

TAK!

Ananas ma właściwości zbliżone do Ibuprofenu!  Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i może zwalczyć gorączkę.. Mowa oczywiście o świerzych dojrzałych owocach, a nie tych z puszki. Intensyfikuje on działanie antybiotyków.

Zapobiega schorzeniom układu krwionośnego?

TAK!

Bromelaina zawarta w ananasie ma właściwości rozrzedzające krew. Zapobiega sklejaniu się płytek krwi, oraz rozpuszcza skrzepliny. Z przeprowadzonych badań wynika że również łagodzi objawy zakrzepowego zapalenia żył, oraz objawy choroby wieńcowej.

Coś jeszcze?

TAK!

Spożywając owoce ananasa pomagamy zwalczyć infekcje przewodu moczowego, przekrwienie zatok, oraz zmniejsza zgagę. Wspomagamy gojenie ran, ukąszeń, siniaków… Działa pomocniczo przy alergiach, oraz chorobach dróg oddechowych…

Mimo tylu zalet trzeba uważać na to kto może spożywać jego owoc!

Nie wskazany jest dla kobiet w ciąży, osób z chorobami nerek ,dwunastnicy i wątroby.


Ananas czeka na Nas!   
 

prymat