Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Zalety pomidorów

Z tego wpisu dowiecie się dlaczego warto jeść pomidory :)

Pomidory mają w sobie wiele, wiele dobrego. Zawierają między innymi antyutleniacze, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami i zapobiegają procesom szybkiego starzenia się skóry i tkanek.
Pomidory także zawierają dużo witaminy C dzięki czemu wzmacniają naszą odporność. Przyspieszają gojenie się ran, obniżają ciśnienie krwi, pomagają zapobiegać zawałom serca, miażdżycy oraz rakowi prostaty.
Pomidorki również pomagają nam na urodę, a dokładniej dzięki nim mamy piękne włosy oraz nie martwimy się zmarszczkami :)
Jeśli masz skórę trądzikową pomidorki Ci pomogą! Należy przemywać skórę twarzy sokiem z pomidorów.
Również regulują pracę układu pokarmowego dzięki zawartości błonnika. Zawarty w nich brom wpływa dobroczynnie na nasz układ nerwowy. Tyle dobrych rzeczy przynosi nam jeden pomidorek!  
Pomidory można przygotować na wiele sposobów! Dodatkowo możemy przyrządzić z nimi kanapki, zrobić z nich sałatkę czy przetwory. Ketchup czy koncentrat pomidorowy też są zdrowe! Wiadomo zawierają mniej witamin, ale likopen przyswaja się z nich lepiej niż ze świeżych pomidorków :)

Niestety gdy połączymy naszego pysznego pomidorka wraz z ogórkiem traci on swoje dobre właściwości. Ogórki zawierają enzym, który zabija witaminę C w pomidorach. Na szczęście jest i na to rada, należny przed ich połączeniem wymieszać je z oliwą! :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak