Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Wyprawa na targ

Wstałam dzisiaj wcześnie rano z zamiarem wyjazdu na targ.

Wyprawa na targ

 

Latem mieszkam w moim domu na wsi, do miasta jest około 10 km. W piątki i we wtorki w mieście odbywa się targ.Dzisiaj postanowiłam się tam wybrać, nastał czas robienia przetworów owocowych i warzywnych więc muszę uzapełnić puste słoiki stojące na półkach w spiżarni.Zrobiłam już ogórki konserwowe, ogórki w musztardzie,musy z jabłek,tarte buraczki. Mam też parę słoików grzybków w marynacie a w suszarce suszą sie prawdziwki. Po całym domu rozchodzi się zapach grzybów, uwielbiam ten zapach.Przypomina mi dom mojej babci.

Na straganach dużo owoców.Jabłka,gruszki,brzoskwinie,śliwki,wiśnie,winogrona.Są też warzywa.Dorodne kalafiory,kapusty,sałaty,cukinie.Dojrzałe pomidory,kolorowe papryki,malutkie ogórki doskonałe na korniszony,duże i dojrzałe ogórki nadające sie do kiszenia. Buraki czerwone, ziemniaki, marchew,pory,selery itd. itp.

Obok w koszyczkach piękne borowiki, kurki i podgrzybki i czerwone perełki-borówki.

Obfitość smakłów,kolorów i lata.Jest w czym wybierać. targować się. Lubię klimat tego targu, od 50 lat jest w tym samym miejscu, prawie w centrum miasta.

Zrobiłam zakupy.10 kg papierówek, będzie z tego mus do szarlotki. Jabłka 1,50 zł za kg. 5 kg buraków czerwonych.Zrobię tarte buraczki do słoika/ przepis dałam do księgi przepisów/.Buraki 1zł za kg. 5kg ogórków do kiszenia.Ogórki 1,50 zł za kg. Zajęcie na cały dzień.

 

Wyprawa na targ

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak