Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Święto Chleba w Jaworze

Co roku od 27-29 sierpnia już od 1997 w Jaworze na Dolnym Śląsku odbywa się trzydniowe Święto Chleba- święto cukierników i piekarzy z całej Polski.

Przez 3 dni do tego niewielkiego miasta zjeżdżają  goście i wystawcy  z Białorusi ,Kazachstanu,Francji,Litwy,Łotwy i Niemiec.Święto to połączone jest z wyborem Piekarza Roku.Chleb pachnie na rynku Jawora .Kusi swym zapachem najmłodsze szkraby i sędziwych seniorów. Zjeżdżają się mieszkańcy okolicznych gmin.W mieście założone jest Międzynarodowe Stwoarzyszenie Targi Chleba ,które reprezentowało Polskę w 2004 roku w Paryżu na tamtejszych targach.
Święto Chleba w Jaworze

IZABELA29 27.03.2011 20:52
warto jechać i posmakować i rozkoszować się smakiem i zapachem świeżego chleba.Zwiedzić odnowiony jaworski rynek i kościół Pokoju
anemon 26.03.2011 15:13
Byłam na Święcie Chleba w Jaworze już kilka razy i zawsze wracałam obładowana pachnącymi, prawdziwymi chlebami, pysznym miodem i innymi smakołykami z różnych regionów Polski i innych państw. Wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli polecam, bo warto, szczególnie dla tych prawdziwych, niczym nieulepszonych smaków.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak