Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Recenzja książki "Moja Dolce Vita" Marty Grycan

Do samej autorki książki miłością nie pałam, jednak oczekiwałam, że przepisy tu zebrane zainspirują mnie do stworzenia czegoś ciekawego w kuchni. Czy tak rzeczywiście się stało? Hm...

Książka wydana jest w miękkiej, lakierowanej oprawie. Zawiera 216 stron i podzielona jest na 9 rozdziałów, w których znajdziecie przepisy na: śniadania, sałatki, posiłki do pracy, przystawki, zupy, ryby i owoce morza, mięsa, desery oraz rozdział poświęcony cudownemu działaniu naturalnych produktów używanych w kuchni.

Recenzja książki

Każdy z przepisów zawiera zdjęcie, choć według mnie, nie każda z fotografii ujmuje i zachwyca. Przepisy zebrane w tej książce są w większości proste, jednak brakuje obok nich informacji dotyczących czasu przygotowania, pieczenia czy kaloryczności danej potrawy - cennych informacji szczególnie dla początkujących kucharzy. Nie we wszystkich przepisach sprecyzowana jest także dokładnie gramatura składników. W sposobie przygotowania niektórych potraw irytujące może stać się notorycznie powtarzające się zdrobnienia składników dań. Podobną irytację powodować mogą także liczne zdjęcia pani Marty zajmujące całe strony i skutecznie odciągające uwagę od "dobrego jedzenia". To jednak książka napisana przez celebrytkę, więc twarz autorki może (a wręcz powinna) widnieć na co drugiej fotografii.


Recenzja książki

Lista moich ulubionych składników w kuchni w większości pokrywa się z ulubionymi składnikami autorki książki. Dominują tu zioła, czosnek, chili, świeże sałaty i kolorowe składniki. Fajnym pomysłem w książce jest wygospodarowanie paru stron na końcu, przeznaczonych na notatki czytelnika. Co do zebranych tu przepisów większość z nich znam i przygotowują według własnego przepisu. Część jednak jest godna uwagi i wypróbowania m.in. terrina z łososia czy królik w figach i miodzie z tymiankiem, rozmarynem i szałwią.
Publikacja według mnie jest ciekawa, choć nie zachwycająca. Książkę spodoba się pewnie osobom, którze lubią proste przepisy na dania korzystnie wpływające na zdrowie i urodę. Może zainteresować także osoby, które zaczynają swoją przygodę z gotowaniem.

Tytuł: "Moja Dolce Vita"
Autor: Marta Grycan
Stron: 216
Okładka: miękka, lakierowana
Wydawnictwo: G+J
Cena: 39,90 zł

Ola1984 09.11.2013 08:18
borgia nie wszystkimi książkami jestem zachwycona, a ta właśnie do takich należy. Lubię książki wypełnione po brzegi świetnymi przepisami z których mogę czerpać inspiracje, które są w jakiś sposób wartościowe. Niestety, trzeba uważać przygotowując przepisy z tej książki, bo w niektórych wkradły się błędy i zamiast pysznego dania może wyjść nam coś niezjadliwego ;)
borgia 08.11.2013 15:38
Oj... Olu... uszczypliwa trochę jesteś wobec starającej się być drugą Anitą Ekberg ;). Ale cóż - sama chyba na to zasłużyła. Muszę powiedzieć, że właśnie dlatego, że za nią nie przepadam - unikam. Przeglądnęłam książkę nieco tańszą, bo kiedyś w Biedronce była w dosyć śmiesznej cenie w promocji (chyba 24,90), i właśnie to o czym opowiadasz na tyle mnie zniechęciło, że odłożyłam. Co nie znaczy, że zniechęcam do kupna. Z pewnością pani Marta świetnie gotuje :).

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak