Recenzja książki "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy. Nalewki, wina i herbaty ziołowe"

Opublikowano: 21.11.2013
Autor: Ola1984
Recenzja książki "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy. Nalewki, wina i herbaty ziołowe"
Książka "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy. Nalewki, wina i herbaty ziołowe" to jedna z publikacji wchodząca w skład "Encyklopedii zdrowego żywienia".

 

Książka pobudza zmysły od pierwszej strony. Pięknie wydana, w twardej oprawie z apetycznymi zdjęciami i niebanalnymi recepturami publikacja, przenosi czytelnika w świat klasztornych piwnic wypełnionych po brzegi aromatycznymi nalewkami, winami i likierami.
Oprócz mnóstwa ciekawych przepisów na wyborne wina, trunki i herbaty, możecie odbyć fantastyczną wędrówkę po największych włoskich klasztorach, poznać ich historię i tradycję pielęgnowaną przez lata.

Recenzja książki

Książka podzielona jest na dwa główne rozdziały. W pierwszym, znajdziecie pomysły na domowe nalewki, likiery oraz wina. Nie zabrakło tu receptur na owocowe i ziołowe trunki oraz dwóch propozycji z wykorzystaniem kawy i czekolady. Każdy przepis opatrzony jest zdjęciem oraz informacją o czasie przygotowania, oczekiwania oraz stopniem trudności.

W drugim rozdziale poświęconym herbatom ziołowym znajdziecie zbiór przepisów na aromatyczne i smaczne napary, które świetnie wpłyną na zdrowie - odchudzą, wspomogą trawienie czy dodadzą energii.
Na końcu każdego z dwóch rozdziałów zebrano teleadresowy spis klasztorów, które możecie odwiedzić przy okazji pobytu w słonecznej Italii.

Recenzja książki

Publikacja ta urzekła mnie pod wieloma względami. Zebrane tu przepisy są proste w przygotowaniu. Większość składników potrzebnych do przygotowania domowych trunków znajdziecie w ogrodzie czy sklepie zielarskim. Receptury tu zebrane są prawdziwą inspiracją dla tradycjonalistów specjalizujących się w produkcji domowych alkoholi.

Książka to jedna z tych publikacji od której ciężko się oderwać i do której wciąż się wraca. "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy" może być świetnym prezentem dla osoby, która ceni sobie smak domowych trunków i chciałaby wykonać je samodzielnie. To jedna z tych publikacji, która powinna znaleźć się w domowej, kulinarnej biblioteczce.

Tytuł: "Encyklopedia zdrowego żywienia - z klasztornej piwnicy. Nalewki, wina i herbaty ziołowe."
Autor: oprac. Francesco Padovani
Oprawa: twarda
Format: 195x270
Rok wydania: 2010
Stron: 240
Wydawnictwo: Jedność
Cena: 39,90 zł

prymat