Ogórki, po prostu :)

Opublikowano: 11.08.2012
Autor: miszelka
Ogórki, po prostu :)
Któregoś dnia podjechała pod moje okna szwagierka. Spytała, czy nie wzięłabym trochę ogórków. Pomyślałam (i powiedziałam)- pewnie, zrobię parę słoików kiszonych, mężuś się ucieszy. Więc pobiegłam do kuchni po miskę. Jednak nie była mi potrzebna...

Miska okazała się o duuużo za mała :). Ogórków dostałam dwie skrzynki :) Lubię ogórki, ale aż tyle??No to klops- stwierdziłam. Ogórki były nieźle przerośnięte, więc kiszonych wyszło zaledwie parę słoików- czyli według początkowego planu ;)  Z córcią na ręku stworzyłam jednak plan roboczy i stworzyłam dwie szafki przetworów z samych ogórków. I jestem z siebie dumna :D O tak, polecam każdemu i postanowiłam się podzielić moim szczęściem. Wiem też, że już niedługo jak zrobi się chłodniej, za każdym razem jak będę otwierać któryś słoików to usmiech pojawi się od razu :)

A tak na serio. Postanowiłam nie iść na skróty. Potrzebna jest różnorodność, więc postanowiłam, że zrobię ogórki na kilka sposobów. Wszystkie wypróbowałam na własnym żołądku, żyję i jestem całkiem szczęśliwa.

Nie ma co wcinać czekolady czy objadać się chipsami, lepiej sięgnijcie do spiżarni. Np taki kiszony ogórek, ile ma witaminek, no i każdy słoik ma jakąś historię :) I satysfakcja też jest niezła :)


♦ Sałatki

Ogórki, po prostu :)
 
Od lewej:

Szwedzka
Z pomidorami ( zdrowiej nie łączyć pomidorów z ogórkami, ale jaki to smak!!! )
Z papryką i olejem

♦ Różne różniste

Ogórki, po prostu :)
 
Od lewej:

Ogórki curry
Ogórki w occie inaczej
Ogórki na zupę

♦ Klasyczne

Ogórki, po prostu :) 

Kiszone
Konserwowe Wszystkie przepisy znajdziecie w Mojej Księdze.
Pozdrawiam Wszystkich, których ucieszyły moje słoiki :) 

prymat