Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Nasturcja

Piękna,smaczna i kolorowa- nasturcja

W tym roku nasturcja po raz pierwszy znalazła się na moim talerzu. Kiedyś już rosła u mnie wśród kwiatków w ogródku ale wtedy nie wiedziałam, że jest jadalna. Ale człowiek uczy się całe życie i w tym roku posiałam nasturcję z myślą o tym, że wyląduje na moim talerzu. Urosła piękna i w różnych kolorach, do tego obficie oblepiona kwiatami. Nasturcja jest jadalna w całości. Można wykorzystać listki, kwiaty oraz pączki. Ja skupiłam się na kwiatkach . Było i jest ich sporo więc kto by tam jadł liście. Kwiatki mają lekko ostry smak przypominający rukolę, którą lubimy więc i nasturcja przypadła nam do gustu. Kwiaty nasturcji są doskonałym dodatkiem do wielu potraw jak również i wspaniałą jadalną dekoracją.

A to moje kolorowe nasturcje:

Nasturcja

Nasturcja

Nasturcja

Nasturcja

 

 Większość przepisów, w których wykorzystałam nasturcję już przedstawiłam w poprzednich wpisach blogowych dotyczących innych warzyw ale można je też znaleźć w mojej galerii przepisów więc tylko przypomnę zdjęcia a przepisy podlinkuję:)


Kwiaty cukinii faszerowane ricottą

Nasturcja

Sałatka z wędzonym łososiem i pomidorkami

Nasturcja

Chłodnik ogórkowy z nasturcją

Nasturcja

Kolorowe ogórkowe łódeczki

Nasturcja

Sałatka z melonem na roszponce

Nasturcja

Chłodnik z botwiną

Nasturcja

 Jajka zapiekane w pomidorach

caralajna 23.09.2014 20:39
ja jadam głównie owoce, mają pikantny smak, jak kwiaty czy liście, zaprawiam nadmiar jak kapary :)
migotka28 19.09.2014 16:46
ja w tym roku posmakowałam i kwiatów szczypiorku i nasturcji, polecam je bo są smaczne, ładnie zdobią potrawę i przede wszystkim maja bardzo wyrazisty smak,owszem nasturcja jest nieco delikatna i jak porwać ją na kawałeczki to jakby jej prawie nie było ale za to smak jest i to całkiem fajny
IwonaDD 19.09.2014 14:12
Wow, piękna nasturcja i super ją wykorzystałaś! Ja jak narazie nie jestem jeszcze przekonana do jadalnych kwiatów, być może dlatego, że są takie delikatne, piękne i prawie bezsmakowe! Wolę je podziwiać w naturze, choć jako dekoracja wyglądają super!

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak