Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Dzień dziecka :-)

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony 1954 roku przez ONZ. W Polsce obchodzony jest od 1950 roku i wypada 1 czerwca. Często dzień ten jest łączony z dniem sportu kiedy to organizowane są rożnego rodzaju atrakcje i zawody dla dzieci i młodzi


Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony 1954 roku przez ONZ. W Polsce obchodzony jest od 1950 roku i wypada 1 czerwca. Często dzień ten jest łączony z dniem sportu kiedy to organizowane są rożnego rodzaju atrakcje i zawody dla dzieci i młodzieży.

Dzieci w tym dniu otrzymują drobne upominki, słodycze, prezenty. W wielu szkołach organizowane są wycieczki krajoznawcze, wyjścia do kina, muzeum. Zarówno kiedyś jak i dzisiaj niektóre zakłady pracy organizują festyny, spotkania rodzinę dla swoich pracowników, wyjścia do kina, grille, ogniska. Jest to bardzo fajna atrakcja dla dzieci i rodzin oraz możliwość spędzenia razem wspólnego czasu.

Sama pamiętam z mojego dzieciństwa takie festyny kiedy to wygrałam w dzień dziecka wiele nagród biorąc udział w zawodach sportowych. Można połączyć przyjemne z pożytecznym bo ruch dla dzieci w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny. Pamiętajmy że dzieci z utęsknieniem czekają na ten dzień, ale nie chodzi  to ,że mamy im dać gwiazdkę z nieba a poświecić im trochę uwagi, zorganizować czas.

Pamiętajmy także o dzieciach które nie mają tyle szczęścia co nasze, które może w tym dniu nic nie otrzymają. Rozejrzyjmy się dookoła czy nie znamy takich dzieci, kupny im czekoladę, paczkę cukierków. Nas to nie będzie wiele kosztować a nie jedno dziecko bardzo się ucieszy. Proponuję ten dzień spędzić także z naszymi pociechami przygotowując wspólny posiłek, czy to będzie śniadanie, obiad czy kolacja, albo deser.

 

Nie potrzeba do tego specjalnych przyrządów, wystarczy nasz wyobraźnia, chęci. Nie jeden niejadek z chęcią sięgnie potem po przygotowane fajne danie. Można wyczarować myszki, biedronki, żaglowce, kwiatki. Możliwości jest wiele. Wystarczy kupić warzywa, owoce. Albo upiec ciasteczka.

 Zróbmy naszym dzieciom frajdę, zwolnijmy bieg, przeznaczmy im więcej uwagi niż na co dzień. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem, i najlepsze wspomnienia są właśnie z tego okresu, postarajmy się żeby nasze dzieci też takie miały.

Proponuję zorganizować konkursy domowe, kalambury. Oczywiście musimy pamiętać o drobnych upominkach jako nagrody. A może konkurencja dla dzieci robimy coś pysznego w kuchni. Będzie to motywacja i zachęta. Dzieci które są jeszcze za małe, nich zaskoczą ich rodzice przygotowanymi posiłkami.

 Deser na łące z motylem :-)

 

 

Dzień dziecka :-)

 

Krówka, myszki i biedronki na żaglach :-)

 

 

Dzień dziecka :-)

 

 

Deser lodowy, owocowy na łące z motylem :-)

 

 

Dzień dziecka :-)

 

 

 

Śniadanie z myszkami, biedronkami na łące :-)

 

 

 

Dzień dziecka :-)

 

 

 

Gofry łaciate z truskawkami :-)

 

 

Dzień dziecka :-)

 

 

Kanapka na łące :-)

 

 

Dzień dziecka :-)

 

Renata9 01.06.2015 17:44
Rewelacyjne jedzonko, pięknie i bardzo kolorowo, aż przez chwilę samemu można poczuć się dzieckiem i zjeść to wszystko ze smakiem, gratuluję z całego serca !!!
mysza75 29.05.2015 13:47
norweska20 masz rację każdy z nas ma coś z dziecka :-) duże dzieci pozdrawiam i was także dziewczyny
norweska20 29.05.2015 00:27
Jakie to bajeczne - idealne dla dzieci tych małych i tych dużych- bo przecież każdy z nas ma coś z dziecka :)
Malinka 28.05.2015 20:21
Kolorowo, smacznie i nie tylko dla dzieci... :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak