Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Sezon na dynię w pełni. Półki w hipermaketach, sklepach, a szczególnie na placach targowych kuszą i zachęcają do zakupu różnych odmian rudych wspaniałości. Dynia oraz wymyślne dekoracje imitujące przerażające, ale też wesołe potwory są również symbolem święta i zabawy rodem z USA. Jest to świetna okazja, by dla swoich dzieci albo przyjaciół przygotować świetne dyniowe przyjęcie. Będzie na to trochę więcej czasu, gdyż dla większości nadchodzi także przedłużony weekend.

 

Pomysł na pyszną imprezę

Można się oburzać, że nie jest to polski zwyczaj i jedynie namiastka naszych „Dziadów”, ale jedno trzeba przyznać – Halloween to święto radosne i świetna propozycja na zintegrowanie najbliższych. Jest wiele pomysłów na halloweenowe przekąski i nieco mniej na pełnoprawne posiłki. Wśród tych pierwszych brylują słodkie desery oraz finger food, czyli małe przysmaki, które możemy zjeść za jednym kęsem. Na sam początek jednak warto posilić się gorącą i treściwą zupą dyniową z dodatkiem aromatycznych ziół. Będzie królowała na stole, a jej zapach przyciągnie całe grono biesiadników. Koniecznie doprawcie ją szczyptą imbiru, kurkumy oraz chili pieprzu cayenne. Przygotowanie zupy będzie doskonałym pretekstem do wspólnego drążenia dyniowej głowy, która następnie przeistoczy się w fantazyjną ozdobę rozświetloną od wewnątrz. Dynia to smaczna, pożywna propozycja, ale również cała masa inspiracji, dzięki którym w domach i na stołach będzie kolorowo, odświętnie, zupełnie inaczej niż na co dzień.

Przyjęcie w stylu amerykańskiego filmu połączone z zabawą przebierańców zorganizować możecie specjalnie dla najmłodszych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyście bawili się całą rodziną lub w gronie przyjaciół.

O tym, że zwyczaj przyrządzania halloweenowych smakołyków przyjmuje się na polskim gruncie, świadczą zjawiskowe propozycje, którymi się ze mną dzielicie. Jestem ciekawy, ilu z Was i w jakim zakresie zaadaptowało to święto we własnych domach. A może przeciwnie, nie kusi Was zwyczaj z Zachodu i macie własny pomysł na przeżywanie Wszystkich Świętych? Koniecznie się ze mną podzielcie!


 Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween  Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na HalloweenCukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween  Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na HalloweenCukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween  Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Paluchy wiedźmy

 Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Dyniowe ciastka

 Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Muffiny - cyklop

 

 Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween  Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na HalloweenCukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween  Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween  Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na HalloweenCukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween  Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Babeczki na Halloween

 Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Bezowe duszki

 Cukierek albo psikus – czyli jak zorganizować imprezę na Halloween

Jajka z pająkami

 

ada.la 30.10.2016 15:22
rewelacyjne przepisy
30.10.2016 14:37
Uwielbiam Halloween, na pewno wypróbuję te przepisy!
30.10.2016 10:06
Nie kusi mnie pogański zwyczaj, który usiłuje się od dobrych paru lat zaszczepić na polski grunt. Święto to, przypadające na 31 października, jest bardzo popularne na przykład w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ale związane z nim zwyczaje znane są również w wielu innych częściach świata, także w Polsce. Obchodzone gdzieniegdzie święta, choć różnią się nazwą, mają wspólne elementy, takie jak kontakt ze światem duchów: ze zmarłymi, duszkami, wiedźmami, a nawet diabłami i demonami. Być może osobiście nie wierzysz w siły nadprzyrodzone, a Halloween traktujesz po prostu jako świetną zabawę albo okazję do rozwijania wyobraźni u dzieci. Wielu ludzi uważa jednak tego rodzaju święta za szkodliwe, i to z kilku powodów: W pewnej encyklopedii czytamy: „Z Halloween nierozerwalnie związane są próby porozumiewania się z siłami duchowymi, często groźnymi lub wręcz przerażającymi” (Encyclopedia of American Folklore). Poza tym wiele zwyczajów pokrewnych Halloween ma pogańskie pochodzenie i korzeniami sięga kultu przodków. Po dziś dzień w każdym zakątku świata można spotkać ludzi, którzy w tym okresie szukają kontaktu z domniemanymi duchami zmarłych. Halloween bywa postrzegane jako święto amerykańskie, lecz z każdym rokiem podbija ono kolejne kraje — niestety, jego nowi zwolennicy często nie zdają sobie sprawy z pogańskiego pochodzenia towarzyszących mu symboli, dekoracji i zwyczajów, z których większość ma związek z istotami i mocami nadprzyrodzonymi. Zwyczaje halloweenowe pozostają w jawnej sprzeczności z naukami biblijnymi. Słowo Boże mówi: „Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (...) uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych”. Polecam artykuł: https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/g201309/prawda-o-halloween/
Ewa Wojtaszko 28.10.2016 21:55
pomysły fajne,ale i tak nie jestem zwolenniczką halloween
KORAL 28.10.2016 18:43
Od kilkunastu lat całkiem inaczej przygotowuję się do 1 XI .Oczywiście to mój wybór, konieczność, czy jak tam to ktoś nazwie. W każdym razie ja wiązankę robię jutro, potrawy które mąż uwielbiał będą robione w poniedziałek. A lubił zjeść :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak