Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Zielona herbata źródłem zdrowia i urody

Można powiedziec że to cudowny napar który działa pozytywnie na nasze zdrowie i urode , wspomaga odchudzanie zapobiega wielu chorobom. Dzięki dużej zawartośći wolnych flawonoidów kożystnie na naszą skórę i cały organizm ,pozwalajac czuc się zdrowo i młodo.Moze być stosowana nie tylko do picia ale także do przemywania lub okładów skóry co tez zapobiega chorobom i poprawia stan naszej skóry. W lecie cudownie gasi pragnienie. Zielona herbatato cudowny napar o wielu cennych właściwosćiach.

Zielona herbata

Zielona herata powstaje z młodych zielonych lisci które nie są poddawane procesowi fermentacji stąd tez maja tyle cudownych właściwośći. Deliatny napar sporządzony z tych młodych  listków ma cudowny delikatny smak i ogromny wpływ na nasz organizm. Zapobiega wielu chorobom np. chorobom zwiazanym z krążeniem obniza cholesterol czym wspomaga  nasz organizm do prawidłowej pracy.Wypicie kilku filizanek dziennie tego cudownego napoju ponoc wedłóg niektórych wydłózyć nasze życie nawet o kilka lat.

Zielona herbata źródłem zdrowia i urody
Zielona hebata zawiera witaminy, minerały i mikroelementy  oraz  flawonoidy, które działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, chronią przed zawałem serca i neutralizują wolne rodniki. 
Dzięki właściwosciom przeciwbakteryjnym działa kożystnie jako napar do pzemywania cery trądzikowej, pomaga w leczeniu chorób bakteryjnych, zapobiega tez wielu rodzajom nowotworów np.rakowi skóry stosowanie okładów lub przemywanie skóry tym naparem.

Zielona herbata dzieki swoim właściwościom znalazłla swoje zastosowanie w wielu produtrach nie tylko w kuchni ale równiez w kosmetyce.Jest stosowana w kuchni do spozadzenia pysznego naparu do picia , w przemysle farmaceutycznym w srodkach odchudzajacych a w kosmetyce w preparatach przeciwbakteryjnych np. maseczkach do cery z tradzikiem lub cery tłustej.

Zielona herbata źródłem zdrowia i urody

Nie poleca się picia tej herbaty dzieciom , nie tylko tej lecz ogólnie herbaty  gdyż zawiera duze ilosci teniny, co nie jest zdrowe dla dzieci. Z drugiej zaś dstrony jest żródlem witamin i fluoru który kozystnie wpływa na utrzymanie zdrowych i pieknych zębów na dłógi czas. 

W ostatnich latach popularność tej herbaty wzrasta z roku na rok.wystepuje coraz wiecej rodzajów. Ja osobiscie naj bardziej lubie hernbate zielona liściasta z kawałkami owoców. A jaka herbate państwo polecają? Czy tego typu napój często gosći w waszych domach.

Wazne jest też przygotowanie tego jak że bezcennego napoju. Ja osobiscie najpierw zaparzam liscie na sitku gotującą się prawie jeszcze wodą i szybko odciskam ten naj bardziej gorzki aromat. Nastepnie zaparzone liscie zalewam goracą ale lekko przestudzona wodą i zaparzam ok 3 minut. Napar ma piękny kolor i cudowny aromat? Macie jakieś inne sposoby na przygotowanie zielonej herbaty?
 

Kate131 02.04.2011 09:51
zielona najlepsza
ilka_86 02.04.2011 09:10
bardzo ciekawy artykuł:) lubię zieloną herbatkę:) pomaga w odchudzaniu i dodaje wiele energii:) pozdrawiam i dziękuję za zaproszonko:)
moniczka1 01.04.2011 22:36
Uwielbiam ta herabatę jej smak jest cudowny

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak