Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Śledziowe zachcianki

Od pewnego czasu chodził za mną śledzik. Ale nie taki zakrapiany. A że zbytnio za śledziami nie przepadam to akurat te zjadam z przyjemnością.

Od pewnego czasu chodził za mną śledzik. Ale nie taki zakrapiany. A że zbytnio za śledziami nie przepadam to akurat te zjadam z przyjemnością.

Z czwartkowych zakupów wróciłam obwieszona torbami. Co najciekawsze to nie są jeszcze zakupy świąteczne. Pojechałam z listą pięciu rzeczy do kupienia a straciłam majątek. Niech żyje sklepowy marketing. Wszędzie szał, bo to przecież po wypłatach, kolejki kilometrowe... Ale nic.
W reklamówkach - oczywiście takich do wielokrotnego użytku (jestem maniaczką segregowania odpadów i używania ekologicznych rzeczy)- między innymi kilogram matiasów, cebula i smietanka 12 %.

Będzie, jak mawia mój teść, zupa śledziowa. A że piątek to będzie postnie. No więc po wieczornej dobranocce śledzie fik - do miski z wodą.

Nazajutrz je pokroiłam, cebulę sparzyłam, zalałam śmietaną, posoliłam, dodałam pieprzu (żeby nie było, że popieprzyłam) i wszyscy byli syci i zadowoleni :)

A to mój efekt (przepis w księdze):

Śledziowe zachcianki

Sarenka 10.12.2011 23:02
I ja miałam zachciankę śledziową wczoraj i zajadałam się nimi ze smakiem.
malcik111 10.12.2011 09:07
ja też wczoraj miałam zachciankę śledziową, ale ja tylko i wyłącznie z cebulką jem.
Mysiunia 10.12.2011 07:25
u mnie to dopiero były śledziowe zachcianki:) Wczoraj robiłam sałatkę śledziową z brzoskwiniami z puszki w sosie czosnkowym:) Brzmi może niezbyt kusząco, ale był pyszne! Po południu postaram się dodać przepis:)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak