Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Praca, hobby, prawdziwa pasja, czy nieznośny przymus?

Gotowanie to nieodłączny element życia, samo jedzenie właściwie bo trochę czasu minęlo, zanim pierwszy kawałek mięsa trafił na ogień. Nieodłączny nie oznacza, że dla każdego gotowanie jest tym samym doświadczeniem.

Wchodzimy do kuchni, zaglądamy do lodówki i co czujemy? Radość czy zupelną obojętność? Dla jednego to,na czym opiera się życie- na jedzeniu- jest wielką pasją, dzięki której ymyśla nowe potrawy, modyfikuje przepisy i eksperymentuje żeby dojść do perfekcji. Nie jest wtedy ważne, czy jest się samotnym, czy ma się rodzinę jeśli czerpie się z tego ogromną satysfakcję.

Jak więc w obliczu faktu, że trzeba się odżywiac i trzeba sobie posiłek przygotować możliwe jest to, że można podchodzić do tego ze wstrętem, czy obojętnością? Dla niektórych to tylko przymus- gotuję, żeby nie chodzić glodnym a na restauracje trzy razy dziennie siedem dni w tygodniu mnie nie stać więc tak to wygląda.

Jest kolejna strona, kiedy gotowanie to praca- nie ważne jakie były pobudki- czy to z pasji czy z przymusu, bo innej opcji nie było- czasem może się znudzić i prowadzić do tego, aby stalo się to nieprzyjemnym obowiązkiem.

Na zachodzie co raz bardziej popularne są kluby pieczenia, czy gotowania, które zakładane są w zakładach pracy, czy w szkołach. Całe grupy gotują wspólnie, dzielą się przepisami i pomysłami. U nas przyszła moda na pieczenie babeczek, do którego ograniczają się jedynie kobiety, które wymyślają całe masy dekoracji i nowych smaków. Być może to chwilowe, być może to początek mody na spędzanie czasu w kuchni zastanwiając się, dlaczego nie czerpać przyjemności z tego, co i tak jesteśmy zmuszeni robić? Co jeśli to faktycznie nasza pasja i chcemy z tym wiązać przyszłość.

A jaka jest Twoja odpowiedź na pytanie "Czym dla mnie jest gotowanie?" ? 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak