Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Naturalne sposoby na kaca

Lada moment Sylwester i Nowy Rok, często niektórzy przekroczą normy swojego organizmu i będą szukać "lekarstwa". Naturalne sposoby na kaca są skuteczniejsze niż apteczne specyfiki.

Jak skutecznie wyleczyć sylwestrowego kaca? Naturalne sposoby na kaca są skuteczniejsze niż apteczne specyfiki. Dzięki nim szybko pozbędziemy się imprezowego, noworocznego bólu głowy, mięśni, nieprzyjemnych mdłości czy drżenia rąk. Najlepiej nie pić wcale, ale jeśli przekroczymy pewne granice, najlepiej zwalcza się kaca naturalnymi sposobami, które są sprawdzone, skuteczne oraz nie wymagają wychodzenia z domu.

Bezkonkurencyjnym sposobem na kaca jest – sen, gdyż wtedy organizm szybciej oczyszcza się, mijają też objawy otępienia i uczucie niewyspania. Po przebudzeniu nieoceniony wpływ na poprawę naszego samopoczucia będzie mieć gorzka filiżanka kawy z wit. C lub plasterkiem cytryny, która pobudzi umysł i złagodzi ból głowy, ponieważ spowoduje zwężenie naczyń krwionośnych.

Kolejnym sposobem na kaca jest zimny prysznic, gdyż gorąca kąpiel tylko pogorszy samopoczucie i spotęguje ból głowy, gdyż pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne.

Aby wrócić do formy należy pamiętać o piciu soków warzywnych z dużą zawartością witaminy C i tych z grupy B, a także potasu, wapnia i żelaza. Na poprawę naszego samopoczucia doskonale wpłynie: sok z ogórków kiszonych, sok z kapusty kiszonej, zakwas buraczany. Soki te szybko uzupełnią „wypłukane” przez alkohol niedobory witamin i pierwiastków, ponadto pozytywnie wpływają na florę bakteryjną jelit i wspomogą usuwanie toksyn z organizmu. Soki te szybko ugaszą też nasze pragnienie.

Doskonałym „lekarstwem” na drżenie naszego ciała i kołatanie serca, będzie sok pomidorowy, który uzupełni brak potasu, odpowiedzialnego za regulację napięcia mięśniowego i rytm naszego serca.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak