Jak pozbyć się nadmiaru kg po świętach

Opublikowano: 27.12.2015
Autor: Jolanta_P-S
Jak pozbyć się nadmiaru kg po świętach
Soki owocowe i warzywne doskonale mogą zastąpić posiłek, mogą też urozmaicić dietę niskokaloryczną, dzięki nim pozbędziemy się nadmiaru kg po świętach.

W codziennej diecie starajcie się pić jak najwięcej soków owocowych i warzywnych, oraz przygotowywanych na ich bazie koktajli. Nie pijcie soków z kartonu, które przeważnie zawierają sztuczne dodatki, czy są ekstra słodzone, pijcie tylko prawdziwe owocowe lub warzywne soki bez dodatku cukru i innych sztucznych dodatków w tym barwników. Są to soki świeżo wyciskane przygotowywane z owoców sezonowych i warzyw, a czasami z dodatkiem liści czy to szpinaku, pietruszki, sałaty i jarmużu. Soki owocowe i warzywne doskonale mogą zastąpić normalne posiłki, albo mogą być też urozmaiceniem diety niskokalorycznej.

Proponuję np. Wam przygotować sok z buraków i jabłek. Buraczki są tanie i niskokaloryczne, a picie z nich soku przynosi same korzyści. Buraki podnoszą odporność, obniżają ciśnienie krwi, przeciwdziałają zaparciom i wzdęciom. Ponadto sok z buraków wzmacnia nasz system nerwowy i poprawia pamięć.

składniki:
2 buraki
2 jabłka
trochę wody mineralnej niegazowane

Moja sokowirówka nie wymaga obierania warzyw ani owoców aby wycisnąć z nich sok, ale jeśli wasza sokowirówka nie ma tej możliwości to obierzcie jabłka i buraki, usuńcie gniazdka nasienne z jabłek, wyciśnijcie sok w sokowirówce. Ja podaję sok z buraków i jabłek z odrobiną niegazowanej wody mineralnej. Smacznego.

prymat