Kruche serca dla dwojga

Opublikowano: 15.01.2012
Autor: Jolanta_P-S
Kruche serca dla dwojga
Niedługo Walentynki, które już wpisały sie w krajobraz polskich świąt.Wiele osób będzie zastanawiać się czym obdarować ukochaną osobę w Walentynki. Uważam, że własnoręcznie upieczone serce będzie bardzo oryginalne. Do tego ładnie zapakowane może być wspaniałym prezentem Walentynkowym. 


Niedługo Walentynki, które już wpisały sie w krajobraz polskich świąt. Wiele osób będzie zastanawiać się czym obdarować ukochaną osobę. Uważam, że własnoręcznie upieczone serce będzie bardzo oryginalne. Do tego ładnie zapakowane może być wspaniałym prezentem Walentynkowym.
Niedawno dostałam opakowanie form w kształcie serduszek Wiedziałam czego się spodziewać po powłoce z której są wykonane, łatwo się w nich piecze i nie trzeba ich dodatkowo smarować. Ponadto zestaw oprócz 2 foremek zawiera 3 ozdobne na nie pudełka + naklejki w serduszka. 

Kruche serca dla dwojga


1/4 kostka margaryny Kasia

1/2 szklanki granoli czekoladowej

1/2 szklanki mąki pszennej

2 łyżki mąki kukurydzianej

1 łyżka mąki kartoflanej

1 jajko

1 łyżka cukru trzcinowego

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

1,5 łyżki wiórek kokosowych

300 ml śmietany 30%

1 łyżka cukru pudru

1 łyżeczka żelatyny

pisaki cukrowe do dekoracji

ziarna granatu dodekoracji

Do misy robota wrzucamy wszystkie suche składniki, czyli 3 rodzaje mąki, cukier trzcinowy, rozdrobnioną granolę, proszek do pieczenia, wbijamy całe jajko, wlewamy rozpuszczoną margarynę Kasia i miksujemy. Rozkładamy ciasto na 2 blaszki w kształcie serca dociskając dokładnie na całej powierzchni i posypujemy wiórkami kokosowymi. Blaszki wstawiamy do gorącego piekarnika o temp. 150 stopni z termoobiegiem i pieczemy 25-30 minut. W między czasie ubijamy na sztywno śmietanę z 1 łyżką cukru pudru i 1 łyżeczką rozpuszczonej we wrzątku i wystudzonej żelatyny. Wstawiamy do lodówki. Gdy serca są upieczone wykładamy je z blaszki na szklany talerz, a gdy ostygną jedno dekorujemy bitą śmietaną, owocami granatu, na jednym możemy zrobić napis za pomocą cukrowych pisaków i ozdobić bitą śmietaną. Co do dekoracji może być zrobiona w zależności od okazji.

prymat